580 میلیارد دلار، دارایی های اداره سرمایه گذاری ابوظبی/ سرمایه گذاری در املاک چین، هند و مکزیک برای ابوظبی جذاب است

18 آذر 1399 828 بازدید

اداره سرمایه گذاری ابوظبی قصد دارد تمرکز خود را بر بخش املاک و مستغلات در چین ، هند و آمریکای لاتین ادامه دهد.

آخرین داده های اعلام شده توسط "موسسه SWF" ، متخصص در مطالعه سرمایه گذاری های دولت و صندوق های حاکمیت، نشان داد که دارایی های اداره سرمایه گذاری ابوظبی تا پایان سپتامبر 2020 به 579.6 میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش اتاق ایران و امارات ، اداره سرمایه گذاری ابوظبی ( ADIA) گفت که قصد دارد  همچنان جایی که فرصت های جذاب سرمایه گذاری را مشاهده می کند ، مترکز باشد و لذا  بخش املاک و مستغلات در بازارهای نوظهور مانند چین ، هند و آمریکای لاتین را ادامه می دهد.

این آژانس در گزارش خود ، که امروز تحت عنوان "بررسی سالانه 2019" منتشر شد ، نشان داد که بخش سرمایه گذاری خارجی آن یک مدیر برای فرصت های تحقیق و پیگیری در مکزیک انتخاب کرده است که به معنای جذابیت مکزیک برای سرمایه گذاری از سوی ابوظبی است.

اداره سرمایه گذاری ابوظبی در گزارش خود خاطرنشان کرد: در چند ماه اول سال جاری و در برابر بیماری همه گیر Covid-19، دولت ابوظبی  سرمایه گذاری مستقیم با سرمایه را برای گسترش به شرکت های جدید و موجود در سبد سهام خود در بخش های خدمات مالی و همچنین در بخش های نرم افزار رایانه ای و خدمات صنعتی فراهم کرده است.

این آژانس افزوده ، همانطور که توسط "رویترز" گزارش شده است ، سایر زمینه های مورد توجه آنها شامل بهداشت و درمان و فناوری بوده است.

شیخ حامد بن زاید آل نهیان ، مدیر عامل در سخنرانی خود با اشاره به اینکه تغییر اقلیم یک فرصت است ، تأکید کرد که این دستگاه از قبل و به طور دوره ای ملاحظات مربوط به تغییر اقلیم را در تمام پیشنهادات سرمایه گذاری خود ادغام می کند و به طور مداوم انرژی تجدیدپذیر را مد نظر قرار می دهد.

وی گفت:آژانس همچنان چین و هند را عامل اصلی رشد در سالهای آینده می داند هر چند که کشورهای آفریقایی بزرگترین فرصت های بالقوه را برای سرمایه گذاران بلند مدت ارائه می دهند.

وی اشاره كرد كه اداره سرمایه گذاری ابوظبی در پایان سال گذشته 45٪ از پرتفوی سرمایه گذاری خود را به طور داخلی و 55٪ را از طریق مدیران خارجی مدیریت می كرد.