نمایش موشک فضا پیمای آمریکا در نمایشگاه دبی/ غرفه آمریکا در اکسپو دبی رونمایی شد+عکس

اکسپو2021 30 آبان 1399 1809 بازدید

کار غرفه آمریکا با عنوان « زندگی ، آزادی و تلاش برای آینده » رسما به اتمام رسید و رونمایی شد. مهمترین المان به کار رفته در این غرفه که هزینه ان را خود امارات پرداخت کرده یک موشک فضایی است.

به گزارش  اتاق ایران و امارات در غرفه ای که روز چهارشنبه افتتاح شده   ماکت موشک SpaceX Falconرا نشان می دهد که دارای 14 طبقه ارتفاع است و اولین موشک مداری کلاس A است که قادر به پرواز مجدد است.

در این نمایشگاه غرفه چگونگی حرکت رهبری ایالات متحده به بخش فضایی و در دسترس قرار دادن آن برای همه نشان داده شده است.

ویژگی ها غرفه آمریکا

فالکون 9  (موشک آمریکایی است که بیشترین برد را دارد)، قطعات سنگی از ماه ، یکی از وسایل نقلیه اتوماتیک که در سطح ماه فرود آمد و بسیاری دیگر در این غرفه به نمایش گذاشته می شود.

مساحت این غرفه 10 هزار و 980 متر مربع است و به بازدیدکنندگان این فرصت را می دهد تا به سرعت با تاریخ ایالات متحده از زمان تاسیس و نوآوری ها و اختراعات آن آشنا شوند.

برنامه محتوای غرفه شامل رویدادهای مختلف موسیقی و هنری علاوه بر فعالیت های تخصصی در زمینه های مختلف علمی و فنی و همچنین بررسی اهمیت بخش آموزش و چگونگی پیشرفت آن به دلیل فناوری های مدرن ، علاوه بر فرصت های تجاری ، تجاری ، سرمایه گذاری ، علمی و فناوری اطلاعات است.

شکل غرفه ایالات متحده ، که در الفورسان (پارک شمالی) واقع شده است ، به صورت دایره ای حرکت پروژه است و این تصور را ایجاد می کند که خود ساختمان در حال حرکت است. این غرفه همچنین فناوری های ایالات متحده ، از جمله hyperloop را به نمایش می گذارد و سنگ های ماه را که از ماموریت Apollo 12 بازگردانده شده اند ، به نمایش می گذارد. همچنین این یک ماکت در مقیاس کامل از سایت فرود آپولو 11 و همچنین سایر یادگاری های سازمان ملی هوانوردی و فضایی (Nasa) دارد.

جان راكولتا جونیور ، سفیر آمریكا در امارات متحده عربی هنگام مراسم رونمایی به خبرنگاران گفت : موضوع ساختمان نقره ای که در ستاره ها پیچیده شده است "زندگی ، آزادی و دنبال کردن در آینده" است.

پس از باز شدن ، بازدید کنندگان از طریق یک مسیر پیاده روی متحرک که در داخل ساختمان پیچیده است ، به یک تور می روند.

سایت خلییج نیوز نوشت:راكولتا  با ماسك مشكی كه آرم رسمی امارات متحده عربی روی آن چاپ شده بود ، گفت: "اماراتی ها بسیار سخاوتمندانه عمل كرده اند ، آنها فرصتی را برای مشاركت ما فراهم كردند ... و ما بسیار سپاسگزاریم."

دیپلمات های آمریکایی هنگام نصب آخرین ستاره فلزی بر روی ساختمان نقره ای ، سلفی و عکس های گروهی گرفتند ، در حالی که دیگران به تماشای موشک سفید SpaceX شتافتند.

هنگامی که در جلسه توجیهی رسانه ها از راکوالتا سفیر آمریکا در امارات  سوال شد که آیا رئیس جمهور منتخب ایالات متحده جو بایدن از نمایشگاه بازدید می کند یا خیر ، راکولتا سفیر آمریکا در امارات پاسخ داد: "اگر و کی بیاید بسیار جالب است."

وی پیش از این گفته بود که غرفه ایالات متحده یک برنامه فرهنگی را به نمایش می گذارد ، هنرمندان و مجریانی از سراسر ایالات متحده به این نمایشگاه می آورد. راكولتا گفت: "آنها به عنوان سفیران فرهنگی آمریكا در نمایشگاه ، سرزمینها و مناطق خود را نمایندگی خواهند كرد.

وی افزود كه برنامه های فرهنگی" غنای جغرافیایی و فرهنگی ایالات متحده و سرزمین های آن "را به نمایش می گذارد.

آیا می دانید؟

موشک SpaceX Falcon 9 نام خود را از یک فضاپیمای خیالی افسانه ای از فیلم  جنگ ستارگان گرفته در حالی که شماره 9 نشان دهنده 9 موتور مرلین در مرحله اول موشک است که اکسیژن مایع برودتی را می سوزاند و از نفت سفید درجه موشک (RP-1) به عنوان پیشران استفاده می کند.

امین راشمانی ، مدیر عامل Thinkwell EMEA ، طراح غرفه ایالات متحده در نمایشگاه Expo 2020دبی ، به گلف نیوز گفت: "موشک SpaceX Falcon 9 در غرفه ایالات متحده یک ماکت یک به یک است. ارتفاع آن 42 متر است. این موشک نمایانگر دموکراتیزه شدن اکتشافات فضایی است و سفرهای فضایی را در یک محیط امن امکان پذیر می کند. "

نمایشگاه اکسپو  رویدادی  شش ماهه و یک نقطه عطف برای امارت است که در آن  8.2 میلیارد دلار هزینه کرده است.

گفنتنی چندی پیش ایالات متحده فاش کرد مشارکت این کشور در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دوبی به لطف "سخاوتمندی دولت امارات" ممکن شده است.این وزارتخانه همچنین حمایت ۶۰ میلیون دلاری مالی امارات از غرفه امریکا را نشانه "قدرت روابط بین دو کشور" دانسته بود.