ویدئو: لحظه سقوط هاوربایک روسی در دوبی

22 خرداد 1399 411 بازدید

هاوربایک تولید شده توسط شرکت روسی «Hoversurf» در زمان تست در دبی دچار سانحه شد و اگرچه خلبان سالم ماند، اما به این موتورسیکلت پرنده آسیب شدیدی وارد شد.


به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ پلیس دبی چندین‌سال پیش قراردادی با Hoversurf امضا کرد که بر اساس آن، امکان تست و نمایش هاوربایک در این شهر فراهم می‌شود. هاوربایک یک موتور پرنده با چهار پروانه است که البته این پروانه‌ها فاصله کمی با خلبان دارند که خود این موضوع می‌تواند خطر استفاده از آن را افزایش دهد.

حالا یک هاوربایک در حال تست در دبی دچار سانحه شده است. در ویدیوی منتشر شده، این وسیله با سرعت بالایی ارتفاع خود را به مرز ۳۰ متر می‌رساند و در این هنگام، فشارسنج دچار مشکل می‌شود و این موتورسیکلت پرنده همانند یک گاو وحشی مکانیکی روی هوا به سمت جلو و عقب حرکت می‌کند.

با از کار افتادن فشارسنج، خلبان شروع به کاهش ارتفاع خود می‌کند اما به نظر می‌رسد کنترلر دستگاه نمی‌تواند خود را تراز کند. موتورسیکلت پرنده این شرکت روسی که دیگر امکان کنترل آن وجود ندارد، به سمت پایین حرکت می‌کند و ابتدا بخش پشتی آن با زمین برخورد می‌کند.

در حالی که پروانه‌های عقب نابود می‌شوند، پروانه‌های بخش جلویی همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند که نتیجه آن، پرت شدن هاوربایک به سمت عقب است. اگرچه خلبان در این سانحه سالم باقی ماند اما این موتورسیکلت پرنده آسیب شدیدی را تجربه کرد.

سقوط هاوربایک روسی از ارتفاع ۳۰ متری
هاوربایک تولید شده توسط شرکت روسی «Hoversurf» در زمان تست در دبی دچار سانحه شد و اگرچه خلبان سالم ماند، اما به این موتورسیکلت پرنده آسیب شدیدی وارد شد.

شرکت Hoversurf اعلام کرده:

«فعالیت فشارسنج در دبی متوقف شد و یک سانحه در ارتفاع ۳۰ متری رخ داد. تمام سیستم‌های ایمنی عملکرد مناسبی داشتند و خلبان آسیبی ندیده است. ایمنی دغدغه اصلی ما محسوب می‌شود و چنین تصادف‌هایی افزایش امنیت طراحی‌های ما را در پی خواهد داشت.»

در حالی که این شرکت روسی به سیستم‌های ایمنی اشاره کرده، اطلاعاتی درباره آن‌ها منتشر نکرده است. از آنجایی که امکان سقوط در هنگام آزمایش‌ چنین وسایلی وجود دارد، اغلب آن را روی آب انجام می‌دهند تا میزان آسیب کاهش پیدا کند.