امارات متحده عربی از ثبت واکسن چینی کرونا خبر داد/ از سرگیری تمام فعالیتهای اقتصادی، گردشگری و تفریحی در ابوظبی از دو هفته بعد

19 آذر 1399 668 بازدید

وزارت بهداشت و حمایت از جامعه در امارات متحده عربی اعلام کرد که واکسن ویروس غیرفعال علیه "Covid-19" به طور رسمی در کشور ، از موسسه محصولات بیولوژیکی پکن ، در یک گام مهم در جهت رسیدگی به بیماری همه گیر "Covid-19" در کشور ثبت شده است.

تصمیم برای ثبت واکسن در پاسخ به درخواست شرکت چینی "Sinopharma CNBG" بود. این تصمیم بیانگر اطمینان مقامات بهداشتی امارات از ایمنی و اثر بخشی این واکسن است.

وزارت بهداشت و پیشگیری، با همکاری و هماهنگی با وزارت بهداشت - ابوظبی ، نتایج اولیه آزمایشات مرحله سوم انجام شده توسط شرکت "Synopharm CNBG" را بررسی کرد ، زیرا این نتایج با ضبط شدن تغییر شکل 86، در برابر عفونت با ویروس کرونا اثربخشی 86 درصدی را نشان می دهد. 99٪ آنتی بادی های خنثی کننده و 100٪ محافظت در برابر موارد متوسط ​​یا شدید بیماری. همچنین داده ها نشان داد که هیچ نگرانی در مورد ایمنی واکسن برای همه گیرندگان وجود ندارد.

همچنین در خبری دیگر اعلام شد که  ابوظبی همه فعالیت ها را طی دو هفته از سر می گیرد

کمیته بحران و حوادث اضطراری ابوظبی برای بیماری همه گیر Covid-19 کار با مقامات مربوطه را برای از سرگیری "همه فعالیت ها در دو هفته" آغاز کرده است.

دفتر رسانه ای دولت ابوظبی روز چهارشنبه گفت ، این اقدام در پاسخ به "توفیقی است که با اجرای اقدامات پیشگیرانه برای مهار شیوع Covid-19 و ... کم اتفاق افتاده است".

دفتر رسانه ای گفت: "تمام فعالیت های اقتصادی، گردشگری، فرهنگی و تفریحی در امارت به طور کامل از سر گرفته می شود، در حالی که اقدامات احتیاطی در حال حاضر برای حفظ تمام دستاوردهای بهداشتی به دست آمده افزایش می یابد."

این کمیته بار دیگر بر تعهد خود برای ادامه تلاش های انجام شده برای مهار شیوع ویروس Covid-19 ، "از جمله برنامه های ردیابی و آزمایش فعال ، و تلاش های بشردوستانه که از ثبات اجتماعی حمایت می کند" تأکید کرد.

پس از موفقیت به دست آمده توسط اجرای اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از گسترش Covid-19 و حفظ نرخ پایین از موارد، ابوظبی بحران اورژانس و کمیته سوانح برای Covid-19 همه گیر کار با مقامات برای از سرگیری تمام فعالیت ها در دو هفته را آغاز کرده است.