هر آنچه در مورد GITEX دبی باید بدانید/ امارات، 2020 را بامهمترین واقعه فناوری به پایان می رساند

15 آذر 1399 940 بازدید

محمد بن راشد: "GITEX" مهمترین رویداد واقع بینانه فناوری جهانی در سال 2020 خواهد بود ... و امارات سریعترین کشور در جهان برای بهبود است.

شیخ "محمد بن راشد" معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی گفت: "GITEX" واقع بینانه ترین رویداد فناورانه  جهانی در سال 2020 خواهد بود و امارات سریعترین کشور در جهان برای بهبود است.

وی در توییتی در حساب رسمی خود در "توییتر" اضافه کرد و گفت: "موسسات ما توانایی خود را برای انطباق ثابت کرده اند ... ما 2020 را با یک رویداد جهانی به پایان می رسانیم و 2021 را با یک سری پروژه ها و ابتکارات بزرگ آغاز خواهیم کرد. 2021 پنجاهمین سال و سال موفقیت های  طلایی ما است و انشاالله با همه سال ها متفاوت خواهد بود."

GITEXجیتکس  فردا در چهلمین نشست خود با حضور 1200 شرکت از 60 کشور نمایش آخرین محصولات فن آوری در جهان  است . این نمایشگاه با مشارکت 200 شرکت از مهمترین شرکتهای سرمایه گذاری فناوری وبا حضور  350 سخنران در زمینه هوش مصنوعی، شهرهای هوشمند، فناوری مالی، آینده آموزش و بهداشت و آینده دورکاری به تبادل دانش و فناوری خواهند پرداخت.

هر آنچه در مورد GITEX هفته آینده در دبی باید بدانید

جیتکس  از 6 تا 10 دسامبر برگزار می شود و  وعده اتحاد بینندگان بین المللی فناوری ، نوآوران صنعت و سرمایه گذاران جهانی را می دهد.

پس از یک سال فرصت های شغلی از دست رفته ، برگزارکنندگان گفتندGITEX تمام گوشه و کنار صنعت فناوری جهانی را به عنوان تنها رویداد مهم فناوری که در سال 2020 فعال می شود، متحد خواهد کرد.

هفته فناوری GITEX میزبان بیش از 1200 غرفه دار ، از جمله بیش از 300 شرکت تازه تاسیس از بیش از 60 کشور است.

جیتکس GITEX همچنین میزبان غرفه های برخی از نوآورترین کشورهای فن آوری جهان از جمله بحرین ، بلژیک ، برزیل ، فرانسه ، اسرائیل ، ایتالیا ، هنگ کنگ ، ژاپن ، نیجریه ، لهستان ، رومانی ، روسیه ، عربستان سعودی ، انگلستان و ایالات متحده است. ، و همچنین یک سری  کنفرانس با بیش از 350 سخنران حضوری است  که از 30 کشور خود را به دبی رسانده اند.

کارشناسان فن آوری شناخته شده بین المللی شامل هاب ماوریک، مخترع و کارآفرین پابلوس هولمن و سرویس مخفی ایالات متحده و هکر FBI برایان سیلی هستند در حالی که مجری گری برنامه کنفرانس GITEX توسط بازیگر افسانه ای ، نویسنده و کمدین John Cleese ، که در مورد استراتژی های خلاقیت کارآفرینی صحبت خواهد کرد.

یونس الناصر ، دستیار مدیر کل دفتر هوشمند دبی ، گفت: "ما امسال به یک نسخه بی سابقه از هفته فناوری GITEX مواجهیم ، زیرا در میان یک همه گیری جهانی آغاز به کار می کنیم. تجربیات مبتنی بر فناوری، همان چیزی است که زندگی را قادر به ادامه زندگی بدون در نظر گرفتن محدودیت Covid-19کرونا کرده است.

"ما معتقدیم که نقش و تعریف فناوری تکامل یافته است و ما در این GITEX مشتاق هستیم که داستان دبی را در مورد چگونگی استفاده از فناوری برای مقابله با بیماری همه گیر و تجدید طراحی شهر در اطراف آن به اشتراک بگذاریم. در دبی هوشمندSmart Dubai ، ما همکاری نزدیکی با شرکای دولت و بخش خصوصی برای ساختن یک شهر هوشمند پیشرو در جهان پس ازCOVID-19 ، متمرکز بر خوشبختی شهروندان و ساکنان آن بودیم . "

همچنین برگزارکنندگان اظهار داشتند غول های فناوری جهان که   درGITEX حضور دارند، از جمله مایکروسافت ، Dell Technologies ، Du ، Etisalat ، Lenovo ، Honeywell ، IBM ، Red Hat ، Avaya وHuawei. هستند.

GITEX همچنین میزبان بیش از 200 سرمایه گذار با نفوذ در جهان از جمله( EBAN ) بلژیک،موداسکپتال )MODUS Capital ایالات متحده) ، 500 استارت آپ (مصر) و MENA Tech Fund (انگلستان) خواهد بود.

جیتکس همچنین پیشرفت فن آوری طیف وسیعی از نهادهای دولت امارات متحده عربی را که در زمینه تحول اقتصاد دیجیتال کشور هدایت می شوند ، به نمایش می گذارد که ازجمله می توان به  Smart Dubai ، اداره برق و آب دبی ، دولت ابوظبی ، پلیس دبی و سازمان راه و ترابری دبی اشاره کرد.علاوه براین، این مراسم با حضور دولت عجمان ، دولت فجیره و وزارت کشور عربستان سعودی برگزار می شود.