شهر فرنگ سه بعدی در نمایشگاه اکسپو/ اصفهان از دبی قابل رویت می شود

16 آذر 1399 809 بازدیدحامد استیری عضو هیات مدیره  اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات در نمایشگاه اکسپو بخشی به شهر فرنگ سه بعدی اختصاص داده شده که در ان بازدید کنندگان را با استفاده از امکانات واقعیت مجازی«VRL » به سفر مجازی  ایران خواهیم برد و با  معرفی  جاذبه های زیبای ایران  گردشگران را دعوت به دیدن کشور عزیزمان خواهیم کرد.

استیری با اشاره به موضوع و هدف اصلی اکسپو ۲۰۲۰ دبی «ارتباط ذهن ها، خلق آینده »نمایشگاه اکسپو دبی گفت: در دنیای پیش رو که سرعت استفاده از تکنولوزی و هوش مصنوعی ( AI) به سرعت بالا رفته می  توان بر بستر نمایشگاه ارتباط بهتر و بیشتری را  مردم جهان گرفت و جمعیت توریسم جهانی را هدفمند تر با جاذبه های ایران  آشنا کرد.
استیری خاطر نشان کرد: ایران  به غیر از جاذبه های تاریخی، مذهبی  و طبیعی که در منطقه خلیج فارس کم نظیر است، از لحاظ توانمندی در حوزه گردشگری سلامت  نیز سرآمد است و این نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی  برای جذب این انواع گردشگر است.
او با بیان این که به این نمایشگاه  معمولا نمایشگاه فرهنگ ملل  می گویند، گفت: با راه اندازی این نمایشگاه ، صنعت توریسم رونق گرفته و فعالان صنعت حمل ونقل ، سرمایه گذاران ، فعالان اقتصادی، محققین و حتی افراد عادی را درگیر خواهد کرد و اتفاق مبارکی در منطقه و ایران خواهد بود.
نماینده اتاق بازرگانی مشترک  ایران و امارات در کمیته اقتصادی ستاد اکسپو با بیان این که  در صورت  اثر بخشی واکسن کرونا و در دسترس بودن ، با توجه به عطش مردم جهان برای مسافرت روزهای پر رونقی برای منطقه رقم خواهد خورد، افزود: ایران نباید این فرصت را از دست بدهد و نگاه به این نمایشگاه باید از نگاه هزینه های به نگاه سرمایه گذاری تغییر کند.
استیری خاطر نشان کرد: برآورد  مسئولان این کشوربازدید 25 میلیون نفری در طول 6 ماه است اما همان طور که اشاره شد می توان برآوردهای بازدید را بیش از این ها  بالا کرد.
گفتنی است : مرکز اصلی اکسپو ۲۰۲۰ ، سایت ۴۳۸ هکتاری بیش از دو برابر مساحت EXPO میلان است که بین دو شهر دبی وابوظبی است.