پولدارهای اماراتی با کرونا چگونه فکر می کنند؟ / بیم ها و امیدهای پولداران اماراتی به زبان آمار

15 آذر 1399 446 بازدید

نتایج مطالعه "شاخص جهانی بهداشت باپا گلوبال  برای افراد با درآمد بالا" منتشر شد  که در آن اثرات همه گیری "Covid-19" بر افراد با درآمد بالا در سراسر جهان تجزیه و تحلیل می شود. این مطالعه که شامل نزدیک به 2000 افراد پردرآمد و مدیرعامل در اروپا ، آمریکای شمالی ، خاورمیانه و آسیا بود ، نشان داد که علی رغم نگرانی آنها از اقتصاد و بهداشت روان ، مدیران به سرعت متوجه مزایای بالقوه شدند.

این مطالعه نشان داد که ثروتمندان در امارات در مقایسه با همتایان خود در مصر ، انگلستان ، ایالات متحده آمریکا و فرانسه از خوش بین ترین افراد در مورد بهبود اقتصادی پس از کرونا هستند. با وجود کندی اقتصادی ، این مطالعه نشان داد که 88٪ از پاسخ دهندگان امارات متحده عربی نسبت به بهبود بازار محلی خوشبین هستند در مقایسه با میانگین 50٪ در سایر بازارها. با این حال ، نگرانی بیشتر ثروتمندان در امارات متحده عربی در مورد چشم انداز جهانی وجود دارد ، فقط 38٪ نسبت به احتمال بهبود اقتصاد جهانی خوش بین هستند که کمی بالاتر از متوسط ​​جهانی 26٪ است.

این همه گیری عواقب جسمی و عاطفی زیادی داشته است. در امارات متحده عربی، چالش های بهداشت روان در مقایسه با بقیه جهان بسیار بالاتر بود. بیش از یک چهارم (28٪) از خستگی شکایت داشتند، در مقایسه با میانگین جهانی که  17٪ بوده است

به رسمیت شناختن مقیاس این مشکل در حالی مشاهده شد که مردم نسبت به واقعیت پنج سال پیش با جدیت بیشتری نسبت به واقعیت بهداشت روان خود توجه کردند. بیش از یک سوم (37٪) با یک پزشک یا متخصص بهداشت روان صحبت کردند ، تعداد بسیار بزرگتر از میانگین جهانی (26٪) و یک سوم (32٪) خدمات پزشکی مجازی دریافت کردند یا از منابع پشتیبانی آنلاین استفاده کردند.

ارزیابی مجدد ارزش ها و اهداف

به نظر می رسد که این تجربه منجر به تغییر ذهنیت شده است ، به طوری که افراد برتر ارزش ها و اهداف خود را دوباره ارزیابی می کنند ، و بسیاری از آنها نیستند که بخواهند به سرعت زندگی قبلی که قبلاً تجربه کرده اند ، برگردند. حدود 64٪ اولویت ها و اهداف خود را ارزیابی می کنند ، در حالی که حدود 63٪ با تغییر رژیم غذایی و ورزش زمان بیشتری را صرف تمرکز بر سلامت جسمی و روانی خود می کنند و حدود 66٪ نیز به کشف علاقه ها و سرگرمی های خود باز می گردند. بیش از نیمی از پاسخ دهندگان در امارات متحده عربی (53٪) قصد بازگشت به سبک زندگی سریع خود را در جهان پس از Covid-19 ندارند.

زندگی حرفه ای

مطالعه تحقیق تایید کرد که بسیاری از شرکت ها از این دوره به عنوان کاتالیزور برای تغییر استفاده کرده اند. و 67٪ از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که همه گیری باعث می شود آنها در مدت زمانی که برای کار در خارج از کشور می گذرانند تجدید نظر کنند. شرکت کنندگان در امارات متحده عربی مزایای بهداشت روان ناشی از فقدان سفرهای مسافرتی و شبانه را احساس کردند و تقریباً نیمی از شرکت کنندگان (46٪) اظهار داشتند که از وقت خود در خانه لذت می برند. اکثر آنها قصد دارند مدت زمانی را که در خارج از خانه و مسافرت می گذرانند کاهش دهند و متوسط ​​سفر مربوط به کار را از 5.6 ساعت در هفته قبل از همه گیری به 4.6 ساعت کاهش دهند.

برای بسیاری ، این امر منجر به توسعه سریع روشهای جدید کار با حفظ فاصله اجتماعی شده است. اکثر کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند از فناوری برای پر کردن این خلا استفاده کرده اند. بیش از یک سوم (35٪) می خواهند کارفرمای آنها جلسات مهم یا مهم را از راه دور برگزار کند ، 33٪ قصد دارند بیشتر وقت خود را صرف کار در خانه کنند و 24٪ نیز می خواهند شرکت هایشان در درازمدت در زمینه تنظیمات کار انعطاف پذیر تحقیق کنند.

مراقبت های بهداشتی  و بیمه

از سوی دیگر ، سه چهارم پاسخ دهندگان گزارش کردند که نگرش آنها نسبت به سیستم مراقبت های بهداشتی در امارات متحده عربی در طی همه گیری "Covid-19" بهبود یافته است ، با افزایش میزان مصوبات هنگام برخورد با سیستم های پزشکی دولتی و خصوصی. در عین حال ، بیماری همه گیر سطح بررسی بیمه نامه های پزشکی را نیز تقویت کرده است ، در حال حاضر سه نفر از ده مورد (29٪) انتظار دارند که درمان های بیماری های عفونی را درموسسات خصوصی تحت پوشش قرار دهند و 28٪ از آنها پیش بینی می کنند تحت پوشش مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه مانند بررسی های بهداشتی و واکسیناسیون باشند. با افزایش چشمگیر مشکلات بهداشت روان، بیش از یک چهارم (28٪) معتقدند که بیمه نامه ها باید شامل حفظ سلامت روان نیز باشند.

انسجام خانوادگی

بیش از نیمی از پاسخ دهندگان از امارات متحده عربی (57٪) اعتراف کردند که به دلیل ترس از اعتبار شخصی و خانوادگی خود به تنهایی با مشکلات روانی روبرو می شوند. علاوه بر این ، 96٪ از افرادی که با همسر خود زندگی می کنند یا بچه دار شده اند ، علائم کاهش سلامت روان خانواده را گزارش کرده اند - در مقایسه با میانگین جهانی 68٪.

با این حال ، آگاهی از چالش های بهداشت روان افزایش یافت ، با 72٪ از پاسخ دهندگان گزارش دادند که بیماری همه گیر مشاهدات آنها را در مورد علائم بیماری روانی در اعضای خانواده آنها تقویت می کند. حدود دو سوم پاسخ دهندگان (66٪) اظهار داشتند كه اعضای خانواده آنها در طی همه گیری نزدیك و نزدیكتر می شوند و 69٪ والدین گفتند كه در طی همه گیری Covid-19رابطه آنها با فرزندان بهتر شده است و حدود 57٪ موافقت می كنند كه سلامت روان فرزندانشان بهتر شده است.

درمان های جایگزین

تعداد زیادی از شرکت کنندگان در مطالعه برای از بین بردن استرس سلامت روان به "خرید درمانی" روی آوردند. تقریباً نیمی از آنها (48٪) در طی شیوع بیماری به خرید مراجعه کرده اند ، در حالی که این میزان 45٪ بوده است. در ادامه ، 41٪ از شرکت کنندگان قصد دارند بیشتر روی سلامتی پیشگیری تمرکز کنند، 36٪ می خواهند رژیم خود را بهبود بخشند و 35٪ قصد دارند به طور منظم ورزش کنند.