جابجایی فیل و فنجان با تخفیف 20 درصدی برای اعضا اتاق ایران و امارات

14 آذر 1399 1080 بازدید

طی تفاهم نامه ای  با شرکت لجستیکی و ارسال مرسولات پستی  آرامکس کلیه خدمات این شرکت برای اعضاء اتاق ایران و امارات  با 20 درصد تخفیف انجام خواهد شد.

دکتر فرشید فرزانگان در جلسه امضاء تفاهمنامه اتاق بازرگانی  مشترک ایران و امارات و نمایندگی شرکت آرامکس در ایران گفت: خوشبختانه  اعضا اتاق ایران و امارات  همه جزو بخش خصوصی خوشنام بوده و دارای محدودیت و یا  در لیست سیاه نیستند و  لذا انتظار داریم با سابقه خدمات ویژه این شرکت،  برای اعضایی که معرفی می شوند، با تخفیف و به بهترین شکل خدمات ارایه گردد.

وی با اشاره به تحول در دنیای تجارت گفت:  هم اکنون تولیدات یک روستا در ایران خریداری در شهری خارج از این منطقه و  در قاره اروپا و آمریکا است و این یعنی شرکت های بین المللی  پستی و  ارایه دهندگان خدمات فروش بر بستر  فضای مجازی به زودی نقش های بیشتری را در تجارت ایفا خواهند کرد.

فرشید فرزانگان با تاکید بر این که باید تحولات سریع در حوزه تجارت  را شناخت و برای آن برنامه ریزی کرد، افزود: تجارت بر بستر فضای مجازی به شدت در حال رشد است و بر اساس آخرین آمار ارایه شده از 25 هزار میلیارد دلار تجارت بر بستر فضای مجازی 22 هزار  میلیارد دلار به شکل بدون واسطه و B2Bانجام شده و  تنها 3 هزار میلیارد دلار  به شکل C2B  بوده است.

وی همچنین در این جلسه با اشاره به رشد صادرات به روش خُرد و موردی مانند صادرات پوشاک در کشور ما از  شرکت آرامکس خواست تا در زمینه این نوع کالاها به ویژه  صادرات  پوشاک ایرانی به اعضا اتاق همکاری کنند.

فیل و فنجان را  جابجا می کنیم

مدیر عامل شرکت آرامکس در ایران نیز در این باره گفت: با توجه به صادرات موردی و محدود  پوشاک، نحوه محاسبه هزینه  ارسال این نوع مرسوله ها به شکل کارگو  وبا هزینه های منطقی دیگر چون بیمه است ولی ما سعی می کنیم با سریعترین زمان  این خدمت را ارایه کنیم .

محمد علی عابدی گفت : این شرکت قادر است کلیه خدمات لجستیکی از نقطه مبدا  تا مقصد نهایی را به طور کامل به مشتریان خود  ارایه دهد.

وی با اشاره به سوابق جابجایی  و حمل لوازم سنگین و آوردن دوفیل به ایران گفت: قادریم برای اعضا محترم اتاق ایران و امارات در چارچوب قوانین بین المللی و داخلی از  جابجایی لوازم سنگین و پرحجم تا مدارک و مستندات که در قالب مرسولات پستی است را انجام دهیم و به اصطلاح جابجایی فیل و فنجان به شکل امن و سریع کار ما است .

مدیر عامل شرکت آرامکس با تاکید بر ارایه خدمات با تاکید بر  اصول رعایت محرمانگی خدمات برای مشتریان  گفت: هم اکنون  چندین  مشتری بزرگ و شرکت خارجی که در ایران فعالیت می کنند محموله های خود و کلیه کارهای لجستیک ایشان با این شرکت  قرارداد دارند و ما  نه تنها ارسال و یا واردات کالاهای آنها را انجام می دهمیم  بلکه در حوزه انبارداری نیز به آنها  کمک می کنیم . هر چند که  در ایران ترجیح  فعال اقتصادی  بر انبار داری انفرادی است .

وی با اشاره به محدودیت های موجود  در جابجایی بسیاری از کالاها  و خروج رقبای همکار به همین دلیل، گفت:   این شرکت  ترجیح می دهد که در چارچوب قوانین بین المللی  فعالیت کند و آماده همکاری با اعضا اتاق  بازرگانی  در حوزه صادرات و واردات  محصولات اهم از کالاهای  صنعتی ، مواد غذایی ؛ صیفی جات و میوه، مرسولات پستی و مدارک و اسناد ، دارو و... است.

عابدی  ابراز امیدواری کرد که تحولات بین المللی که  در راه است ،  فعالیت و خدمات آنها  گسترده تر  شود اما هم اکنون بخش خصوصی می‌تواند بر روی ارسال  مدارک پستی  به سریعترین روش  مطمئن شوند.

گفتنی است دفتر مرکزی این شرکت در شهر امان، اردن قرار دارد و دفتر عملیاتی آن نیز در شهر دبی، امارات مستقر می‌باشد.شرکت آرامکس با بهره گیری از تیم تخصصی و امکانات وسیع در گمرکات سراسر جهان سریعترین خدمات گمرکی از ترخیص کالا را به مشتریان خود ارائه می کند. گفتنی است  این شرکت از دهه 60 تا کنون فعال است .