صادرات غیرنفتی ابوظبی 62.5درصد افزایش یافت

13 آذر 1399 367 بازدید

آخرین گزارش صادر شده توسط بخش توسعه اقتصادی ابوظبی ، نشان داد صادرات و صادرات مجدد غیرنفتی ابوظبی به 32.8 میلیارد درهم بین ژوئن و آگوست 2020 رسیده است  که  62.5 درصد بیشتر از 32.8 میلیارد درهمی است که بین مارس و مه سال جاری ثبت شده است.

گزارش اخیراً منتشر شده ، صادرات و صادرات مجدد کالاهای غیرنفتی امارات در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا را به ویژه بین مارس و آگوست سال 2020 نشان می دهد.

محمد علی الشرفه ، رئیس سازمان بخش توسعه اقتصادی ابوظبی ، علت این رشد را روابط اقتصادی و تجاری پایتخت امارات با کشورهای خاورمیانه و سراسر جهان دانست.

وی افزود: این روابط ثابت شده اعتماد جامعه جهانی و افزایش تقاضا برای محصولات غیر نفتی ابوظبی را نشان می دهد. وی افزود آخرین رقم ها رقابت منطقه ای و جهانی کالاهای محلی را ثابت کرده است.

رئیس بخش توسعه اقتصادی ابوظبی خاطرنشان کرد که این بخش بیشتر در جهت تقویت صادرات محصولات مختلف و کالاهای مختلف ابوظبی برای دستیابی به بازدهی اقتصادی محسوس و افزایش رقابت جهانی محصولات ملی تلاش خواهد کرد. وی اطمینان داد که بخش توسعه اقتصادی ابوظبی به پشتیبانی از اقتصاد محلی و حفظ دستاوردهای اقتصادی امارات در راستای چشم انداز و دستورالعمل های رییس دولت ابوظبی ادامه خواهد داد.

راشد عبدالکریم البلوشی ، معاون وزیر بخش توسعه اقتصادی ابوظبی نیز گفت: "نتایج مثبت این گزارش موید این است كه تلاش های هماهنگ شده توسط نهادها و ادارات مختلف دولتی ، مطابق با چشم انداز و بخشنامه های دولت ابوظبی ، موثر بوده است. امارت موقعیت رهبری خود را به عنوان یكی از برترین های منطقه و مراکز تجاری بین المللی تثبیت كرده است. "

بر اساس گزارش بخش توسعه اقتصادی ابوظبی ، عربستان سعودی مقصد شماره یک کالاهای غیرنفتی ابوظبی بین مارس و آگوست سال 2020 بود ، ارزش کل آن بالغ بر 15.3 میلیارد درهم بود. به غیر از عربستان سعودی ، سوئیس ، هنگ کنگ ، چین و کویت نیز به عنوان مهمترین شرکای تجاری ابوظبی ظاهر شدند.

در همین حال ، عربستان سعودی ، هنگ کنگ ، ایتالیا ، سوئیس و سنگاپور 67.8 درصد از کل صادرات غیرنفتی را تشکیل می دهند.

لوازم صنعتی؛ تجهیزات حمل و نقل ، قطعات و لوازم جانبی ؛ و محصولات غذایی و آشامیدنی ، F&B ، 88.7 درصد از کل صادرات غیرنفتی و صادرات مجدد آن از ژوئن تا آگوست 2020 را تشکیل می دهد آین در حالی است که  بین مارس و مه سال جاری ، سهم سه گروه اقتصادی 83.2 درصد بوده است.

محصولات مروارید ، سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی و جواهرات تقلیدی. تجهیزات وسایل نقلیه ، هواپیماها ، کشتی ها و وسایل حمل و نقل مشابه ؛ فلزات و محصولات وابسته به آنها 67 درصد از کل کالاهای صادرات غیرنفتی را از ژوئن تا آگوست سال 2020 تشکیل می دهند. همچنین سهم پلاستیک و لاستیک و محصولات آنها. محصولات مروارید ، سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی و جواهرات تقلیدی. فلزات و محصولات مرتبط با آنها بین مارس و مه سال جاری 51.1 درصد بود.