اعطای ویزای امارات به 13 کشور به دلایل امنیتی ممنوع اعلام شد/ رویترز: ممنوعیت ها برای مدت محدود است+ سند

05 آذر 1399 1342 بازدید

مطابق سندی که توسط فرودگاه بین المللی دوبی  صادر شده ، امارات متحده عربی صدور ویزا برای شهروندان 13 کشور از جمله ایران ، سوریه و سومالی را متوقف کرده است. دربین لیست هایی که به فعالان اقتصادی دبی  توزیع شده  ترکیه ، افغانستان، لیبی ، یمن ، الجزایر ، کنیا ، عراق ، لبنان ، پاکستان وتونس نیز دیده می شود.

به گزارش اتاق ایران و امارات پیش از این صدور ویزای 12  کشور به حالت تعلیق درآمده بود اما در خبری که رویترز منتشر کرده است تعداد  کشورها 13  عنوان شده  است.

این سند به شرکت های فعال در این مجموعه توزیع شده و توسط رویترز مشاهده شده  است. در واقع این سند بروشور اداره مهاجرت را نشان می دهد که از 18 نوامبر به اجرا درآمده است.

وی گفت: درخواست ویزای کار یا ویزیت برای افراد خارج از کشور از شهروندان 13 کشور از جمله افغانستان ، لیبی و یمن تا اطلاع ثانوی در انتظار است.

وی افزود: ممنوعیت ویزا همچنین برای شهروندان الجزایر ، کنیا ، عراق ، لبنان ، پاکستان ، تونس و ترکیه اعمال می شود.

در خبر منتشره امده است : مشخص نبود که استثنائاتی در این ممنوعیت وجود دارد و سازمان هویت و تابعیت فدرال امارات متحده عربی در تماس با رویترز هیچ توضیحی نداده است.

یک منبع آگاه به این موضوع به رویترز گفته که امارات متحده عربی به دلایل امنیتی موقتاً صدور ویزای ورود به شهروندان افغانستان ، پاکستان و چندین کشور دیگر را متوقف کرده است.

منبع توضیح نداد که این ملاحظات امنیتی چیست ، اما گفت که این ممنوعیت برای مدت محدود است.

وزارت خارجه پاکستان هفته گذشته گفت که امارات متحده عربی اعطای ویزای جدید به شهروندان و شهروندان چندین کشور دیگر را متوقف کرده است.

وی افزود که در حال درخواست اطلاعات از امارات متحده عربی در مورد دلایل تعلیق ویزا است و معتقد است که این موضوع به شیوع بیماری همه گیر کرونا مربوط می شود.

این وزارت و منبع گفتند که دارندگان ویزاهای معتبر تحت تأثیر محدودیت های جدید نخواهند بود و می توانند به امارات وارد شوند.