خبر خوش برای دانشجویان محصل در امارات/ ویزای طلایی 10 ساله برای دبی مشمول چه کسانی می شود؟

25 آبان 1399 2422 بازدید

محمد بن راشد آل مکتوم ، معاون رئیس جمهور و نخست وزیر و حاکم دبی امروز مجوز اقامت طلایی  به برخی از مشاغل داد. دارندگان PHD ، پزشکان ، مهندسان و دانشجویان برجسته دانشگاه واجد شرایط ویزا هستند.

به گزارش اتاق مشترک ایران و امارات، امارات متحده عربی روز یکشنبه اعلام کرد ویزای طلایی 10 ساله را به کلیه دارندگان دکترا ، پزشکان ، مهندسان در رشته های مهندسی کامپیوتر، الکترونیک ، برنامه نویسی ، برق و بیوتکنولوژی و همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر امارات متحده عربی اعطا می کند. میانگین امتیاز ، معدل 3.8 به بالا.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، معاون رئیس جمهور ، نخست وزیر و حاکم دبی ، با اعلام این خبر در صفحه توئیتر خود ، نوشت: "برادران و خواهران ، امروز تصمیم برای صدور ویزای طلایی 10 ساله به ساکنان در دسته های زیراعطا می شود:

کلیه دارندگان PHD ، کلیه پزشکان ، مهندسان در زمینه های مهندسی کامپیوتر ، الکترونیک ، برنامه نویسی ، برق و بیوتکنولوژی ، فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر امارات متحده عربی که نمره متوسط ​​، معدل 3.8 و بالاتر را کسب کرده اند ".

ویزای طلایی علاوه بر فارغ التحصیلان دبیرستان امارات متحده عربی به همراه خانواده هایشان به دارندگان مدارک تخصصی هوش مصنوعی ، داده های بزرگ ، یا اپیدمیولوژی و ویروس شناسی نیز اعطا می شود.

رویترز در این باره نوشت: افراد خارجی در امارات متحده عربی معمولاً دارای ویزای قابل تمدید هستند که فقط برای چند سال با شغل معتبر است. دولت در دو سال گذشته سیاست ویزا را انعطاف پذیرتر کرده و اقامت طولانی تری را برای انواع خاصی از سرمایه گذاران ، دانشجویان و متخصصان ارائه می دهد.

پس از اعلام اولین برنامه ویزای بلند مدت در سال 2018 ، امارات متحده عربی در سال 2019 اعطای ویزای تجدید پذیر 5 و 10 ساله به برخی از سرمایه گذاران خارجی ، کارآفرینان ، مدیران ارشد ، دانشمندان و دانشجویان برجسته را آغاز کرد.

دبی ، یکی از مراکز تجاری و گردشگری خاورمیانه ، در ماه سپتامبر اعلام کرد که به بازنشستگان ثروتمند خارجی ویزا  پنج ساله می دهد.

رویترز همچنین  این اقدام امارات را ناشی قیمت پایین نفت و هم گیری کرونا دانسته و نوشته است: «اقتصاد امارات متحده عربی که یک تولید کننده نفت و گاز است، تحت تأثیر همه گیری ویروس کرونا و قیمت پایین نفت قرار گرفته است و همین امر باعث ترک بسیاری از مهاجران شده است.

اما د ر بیانیه این تسهیلات به گروه های خاص  برادامه روند توسعه با ذهن ها و استعدادهای مفید تاکید شده و آمده است: ما مشتاقانه پذیرای استعدادهایی هستیم که موجب پیشرفت و توسعه آینده می شوند و این آغاز راه است .

این تغییرات از اول دسامبر سال 2020 به بعد انجام خواهد شد.

در ماه مه سال جاری ، شیخ محمد تصمیم گرفته بود که ویزاهای اقامت 10 ساله کارت طلایی را به پزشکان اداره بهداشت دبی که خدمات پزشکی مستقیم به بیماران Covid-19 ارائه می دهند ، اعطا کند.