احمد بن سعید آل مکتوم :زیان شرکت هواپیمایی الامارات در 30 سال گذشته بی سابقه بود اما جای نگرانی نیست

24 آبان 1399 2147 بازدید

رئیس "خطوط هوایی امارات"گفت: اقدامات احتیاطی و پشتیبانی قوی ما از طرف مالکان به حفظ فعالیت های تجاری ما کمک کرده است و ما انتظار داریم که به محض در دسترس بودن واکسن کرونا ، یک بازگشت قوی برای سفر داشته باشیم.

شیخ احمد بن سعید آل مکتوم مدیر عامل شرکت  های هواپیمایی امارات گفت: به لطف ذخایر نقدی قوی و حمایت مالکان و بخش مالی به طور کلی ، این گروه توانسته است همچنان برای ادامه فعالیت های تجاری و پیگیری های خود در بحران کرونا مطمئن باشد.

شیخ احمد بن سعید آل مکتوم مدیر عامل شرکت های هواپیمایی امارات

وی توضیح داد که سال مالی جاری با توجه به تعطیلی جهانی که مسافرت هوایی را کاملاً فلج می کند، آغاز شد و به دلیل این شرایط بی سابقه که بخش هواپیمایی و سفر را متاثر کرد، این گروه برای اولین بار بعد از 30 سال ضررهای نیمه سال خود را ثبت کند.

وی اظهار داشت: علی رغم تعطیلی، این گروه توانست به سرعت برای تأمین تقاضا برای کالاها و سایر فرصت ها برنامه ریزی کند . همین موضوع کمک کرد تا تا درآمد خود را از صفر به 26 درصد  مدت مشابه سال گذشته برساند.

وی افزود: انعطاف پذیری گروه هواپیمایی امارات در برابر شرایط دشوار فعلی را  گواه قدرت مدل تجاری آن از طریق سال ها سرمایه گذاری مداوم در مهارت ها ، فناوری و زیرساخت ها  دانست و گفت : هیچ کس نمی تواند آینده را پیش بینی کند  اما انتظار می رود به محض در دسترس بودن واکسن کرونا ، تقاضای سفر بسیار زیاد شود.

طبق داده های موجود ، گروه "هواپیمایی امارات" اعلام کرد که در طی نیمه اول منتهی به 30 سپتامبر 2020 خسارت 14.1 میلیارد درهم را ثبت کرده است ،  گروه هواپیمایی امارات در مقایسه با 6 ماهه سال 2019  رشد منفی 74 درصدی داشته است.