فرودگاه بین المللی ابوظبی آماده راه اندازی "سفر هوشمند" شد

24 آبان 1399 541 بازدید

فرودگاه بین المللی ابوظبی از آغاز تجربه سیستم جدید "سفر هوشمند" که با همکاری "Convergent II" ساخته شده و با پشتیبانی از تکنیک های هوش مصنوعی کار می کند ، خبر داد.

به گزارش اتاق مشترک ایران و امارات این سیستم، با هدف کاهش صف انتظار و ساده سازی عملیات در کلیه امکانات فرودگاه به منظور ارائه تجربه بهتر در نهایت  راحتی مسافران طراحی شده است.

این سیستم جدید از فناوری هایی استفاده می کند که با استفاده از  داده های بزرگ BIG DATA، هوش مصنوعی، مدل سازی دقیق و ارزیابی حرکت مسافران بستگی طراحی شده و قرار است با استفاده از آن انواع عملیات  به ویژه روش های ورود ، گذرنامه و زمان ورود و عزیمت مسافران در فرودگاه بین المللی ابوظبی بهبود و توسعه داده شود ولذا کاهش ازدحام ، سهولت اجرای استانداردهای فاصله اجتماعی و کاهش صف  از جمله دستاوردهای این  سیستم جدید خواهد بود.

نکته قابل تامل درباره سیستم سفر هوشمند این است که با گذشت زمان و با ادامه کار سیستم با فناوری های هوش مصنوعی، این سیستم هوشمندتر می شود و مسافرت مسافران از طریق فرودگاه را آسان ترخواهد کرد.

در همین رابطه ، شریف آل هاشمی ، مدیرعامل فرودگاه ابوظبی گفت: "نوآوری و تحول دیجیتال راه ما برای دستیابی به چشم انداز ما برای تبدیل شدن به گروه فرودگاه پیشرو در جهان است.

جان بارتون ، مدیر ارشد اطلاعات در فرودگاه ابوظبی نیزگفت: "کاهش صف در فرودگاه ها یک عامل اساسی در تأمین ایمنی و سلامتی مسافران و ساده سازی عملیات است ، به همین دلیل ما با شرکای هواپیمایی و AI همگرا همکاری کرده ایم تا یک مدل دقیق برای ارایه بهتر خدمات در تمام مراحل به مسافران از طریق فرودگاه ایجاد کنیم.

وی افزود: " این كه مسافران بتوانند به سرعت و به راحتی بین سیستم های ورود ، كنترل گذرنامه و سوار شدن به هواپیما جابجا شوند ، ما به آنها زمان بیشتری می دهیم تا از تمام رستوران های سطح بالا و پیشنهادات خرید بدون پرداخت حقوق در فرودگاه بین المللی ابوظبی لذت ببرند."