افزايش سطح همكارهاي محيط زيستي ايران و امارات

23 تیر 1401 60 بازدید

تفاهم نامه همکاری های محیط زیستی ایران و امارات متحده عربی میان رییس سازمان حفاظت محیط زیست و وزیر تغییر اقلیم و محیط زیست اماراتمتحده عربی به امضا رسید و با اين رخداد سطح همكاري هاي محيط زيستي دو كشور افزايش يافت.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني ايران و امارات از سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظتمحیط زیست در مراسم امضای این تفاهم نامه که در حاشیه نشست منطقه ای وزرای محیط زیست برگزار شد گفت: محیط زیست یک میثاق منطقه ای بینکشورها است که می تواند آنها را به هم نزدیک کند.

به گفته معاون رییس جمهوری، دو کشور ایران و امارات تجارب خوبی درباره مدیریت چالش های زیست محیطی دارند که می توانند این تجربیات را بایکدیگر به اشتراک بگذارند.

مریم المهیری، وزیر تغییر اقلیم و محیط زیست امارات متحده عربی نیز ضمن اظهار خوشحالی از حضور در ایران و شرکت در نشست منطقه ای وزرایمحیط زیست، از میزبانی کشورمان برای برگزاری این نشست تشکر کرد.

وی با اشاره به برخی از مهم ترین مخاطرات زیست محیطی و تاثیرات مخرب آن بر کشورهای منطقه، افزود: ما می توانیم تجارب و راه حل های خود رابرای مدیریت چالش های زیست محیطی با یکدیگر به اشتراک بگذاریم و به تبادل دستاوردهای علمی و تحقیقاتی خود در این زمینه بپردازیم.