رئیس اتاق بازرگانی ایران و امارات در گفتگو با برنامه بدون خط خوردگي راديو گفتگو مطرح كرد؛جزئيات نشست هم انديشي راهكارهاي ورود محصولات و خدمات بانكي به امارات

عرفان شاكري 04 تیر 1401 144 بازدید

عرفان شاکری با اشاره به مذاکرت با کشورهای خلیج فارس و امارات گفت: هدف در این مذاکرات توسعه صادرات و خدمات فنی و مهندسی شرکت های توانمند کشور در حوزه بانکی است که در این نشست صحبت های خیلی خوبی جهت جذب مشارکت کشورهای منطقه به ویژه امارات داشته ایم.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني ايران و امارات،برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص برگزاری نشست هم اندیشی راهکارهای ورود محصولات و خدمات بانکی به بازار امارات و کشورهای خلیج فارس با عرفان شاکری رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات  به صورت تلفنی گفتگو کرد.
عرفان شاکری با بیان اینکه در نشست هم اندیشی راهکارهای ورود محصولات و خدمات بانکی به بازار امارات و کشورهای خلیج فارس روی موضوعاتی که شرکت های ایرانی در حوزه خدمات بانکی توانمند هستند مشغول هم افزایی و مذاکره هستیم، گفت: در پی این مذاکرت تلاش داریم با شرکت ها و طرف های تجاری خارجی از جمله شرکت های اماراتی وارد مذاکره و ارائه محصول شویم که این امر، در راستای توسعه صادرات کشور بسیار حائز اهمیت است.
وی افزود: هدف در این مذاکرات توسعه صادرات و خدمات فنی و مهندسی شرکت های توانمند کشور در حوزه خدمات بانکی است که در این زمینه صحبت های خیلی خوبی با کشورهای منطقه انجام شده و به ویژه امارات  در حوزه فناوری های نوین دیجیتالی فعال است.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو با اشاره به این مسئله که امارات برای تبدیل شدن به یکی از قطب های هوش مصنوعی و دیجیتال برنامه ریزی کرده است، اظهار کرد: در این عرصه کشورمان در زمینه اقتصاد و فناوری دیجیتال و همچنین رمزارزها در سال های اخیر کارهای بزرگی انجام داده اند و توانمند هستند. باید از این فضا به شکل همکاری مشترک به نحو احسن بهره ببریم.
وی به رسالت اتاق بازرگانی ایران و امارات به عنوان نماینده بخش خصوصی بیان کرد: با توجه به این رسالت مهم، مرتبط در حوزه های مختلف از جمله هوش مصنوعی و دیجیتال با بخش های اقتصادی امارات در ارتباط هستیم. در این راستا هفته گذشته جلسه ای را با اتاق بازرگانی دوبی داشتیم  که یکی از بخش های اصلی آن اقتصاد دیجیتال است.
شاکری افزود: مذاکرات با امارات و کشورهای اطراف با این هدف انجام می شود که بتوانیم از فناوری های نوین کشورمان در حوزه هوش مصنوعی، دیجیتال و آی تی در این کشورها استفاده کنیم و با ارائه خدمات در این حوزه ها، به رشد اقتصادی کشور کمک کنیم.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات جایگاه ایران در حوزه فناوری های دیجیتال را بسیار توانمند و با کیفیت عنوان کرد و گفت: فارغ از فضای سیاسی که در تمام دنیا حاکم است می توانیم به شکل صحیح به نفع اقتصاد کشور از این فرصت بهره لازم را ببریم.