موسسه مودی قویترین نمره اعتباری منطقه را به امارات داد

22 آذر 1399 410 بازدید

مودی با چشم انداز پایدار برای اقتصاد ملی، رتبه Aa2 را به دولت امارات متحده عربی اختصاص می دهد.

به گزارش اتاق ایران و امارات ،خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی نوشت:  موسسه مودی به دولت امارات متحده عربی رتبه اعتباری  Aa2را اعطا کرد که بالاترین رتبه  منطقه است. ای اعتبار نشان دهنده  چشم انداز پایدار برای اقتصاد ملی امارات است و این گواهی  برای موفقیت چشم انداز و سیاست های مالی و اقتصادی کشور و قدرت و ثبات بخشهای اقتصادی ، مالی و اعتباری آن قابل استناد می باشد.

شیخ حمدان بن راشد آل مکتوم ، نائب حاکم دبی و وزیر دارایی ، تأیید کرد که این طبقه بندی جدید نشان دهنده قدرت و مقاومت اقتصاد کشور و توانایی آن برای غلبه بر چالش های مختلف است - به ویژه با توجه به شرایط استثنایی که جهان در آن شاهد به دلیل همه گیری کووید-19 قرار دارد.

شیخ حمدان خاطرنشان کرد که این رتبه بندی بدون تردید پایه های محکم مالی عمومی کشور را ثابت کرده است.

وی موفقیت و اثربخشی سیاستهای پیشگیرانه و اقدامات دولت فدرال را برای مقابله با اثرات همه گیری، ادامه دستیابی به اهداف اقتصادی و پیشبرد توسعه همه جانبه و پایدار، امارات متحده عربی را به الگویی برای پیگیری در سطح جهانی تأیید کرد.

مودی در گزارش خود در مورد مشخصات اعتبار حاکمیت امارات متحده عربی نشان داد که قدرت اعتباری امارات متحده عربی توسط قدرت اعتباری کشور و تولید ناخالص داخلی بالای سرانه و ثبات داخلی کشور و روابط بین المللی قوی و گسترده پشتیبانی می شود.

این آژانس همچنین اشاره کرد که امارات متحده عربی با پیشگامی در اصلاحات و ایجاد تنوع در پایه درآمد خود ، اثربخشی نهادی شدیدی را نشان داده است.

در مورد چشم انداز اقتصاد ملی ، آژانس نشان داد که با چشم انداز پایدار رتبه بندی حاکمیت و همچنین پتانسیل صعودی ادامه تلاش های متنوع سازی علاوه بر انطباق آن با تعهدات اضطراری مرتبط با تنش های دولت و ژئوپلیتیک پشتیبانی می شود.

موسسه فیچ اخیراً با چشم انداز پایدار رتبه مستقل امارات متحده عربی را (AA-) تعیین کرده است. این رتبه بندی در میان 18 شاخصی است که نشان دهنده اعتبار موسسات دولت فدرال و توانایی آنها در تدوین سیاست های لازم برای رشد پایدار است.