تصمیم جدید بانک مرکزی برای خرید ارز صادراتی سال‌های 97 و 98

12 مهر 1399 571 بازدید

بر اساس تصمیم جدید بانک مرکزی، صرافی‌های بانک ملی و بانک توسعه صادرات تا اطلاع ثانوی، ارز حاصل از صادرات سال‌های 97 و 98 را به صورت حواله با نرخ‌های تعیین‌شده از سوی بانک مرکزی، از صادرکنندگان خریداری خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ اگرچه بانک مرکزی آخرین مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های 97 و 98 را تا پایان تیرماه سال جاری اعلام کرده بود، اما اکنون صرافی‌های بانک توسعه صادرات و ملی به عنوان صرافی‌های منتخب اجازه یافته‌اند تا اطلاع ثانوی، ارز حاصل از صادرات سال‌های یادشده را به صورت حواله با نرخ‌های تعیین شده از سوی بانک مرکزی خریداری کنند.

بر این اساس، دریافت اسکناس به منظور رفع تعهدات صادراتی جاری تا سقف‌های تعیین شده توسط بانک مرکزی، کماکان ادامه خواهد داشت.

یک مقام مسئول در نظام بانکی اعلام کرده که برای دریافت اسکناس به منظور رفع تعهدارزی سنوات گذشته، این دو صرافی منتخب در انتظار تعیین تکلیف بانک مرکزی و دریافت اطلاعات در مورد میزان و نرخ آن هستند.

بر این اساس صادرکنندگان می‌توانند اگر ابهامی در حوزه بازگشت ارز حاصل از صادرات خود دارند، به شعب بانک توسعه صادرات و یا صرافی‌های آن مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر