تغییر و تحول در مدیریت اتاق بازرگانی دوبی

حمد بو عميم 15 مرداد 1401 43 بازدید

اتاق بازرگانی دوبی با کناره‌ گیری حمد بوعمیم از سمت مدیرکل اتاق‌ها پس از 16 سال ، از تغییر در رهبری ارشد خود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران و امارات به نقل از وب سایت الخلیج دوبی،بوعمیم تا سه ماه آینده به حمایت از اتاق‌ بازرگانی دبی ادامه خواهد داد و خاطرنشان کرد: حسن الهاشمی، نایب رئیس و معاون روابط بین‌الملل اتاق‌های دبی، وظایف سرپرستی را به عهده گرفته است.

عبدالعزیز عبدالله الغریر، رئیس هیئت مدیره اتاق بازرگانی دبی، از نقش محوری بوعمیم در رشد و توسعه اتاق های دبی و سهم برجسته او در تحکیم موقعیت دبی به عنوان یک مرکز استراتژیک برای تجارت جهانی قدردانی کرد. وی در این خصوص گفت: «بوعمیم مسئولیت های پست خود را به بهترین شکل انجام داد و به دستاوردهای برجسته بسیاری دست یافت که تأثیر بسزایی در رشد کسب و کار و تحریک نوآوری در سراسر کسب و کار سازمان داشت. ما از او به خاطر تلاش‌های زیادی که برای ارتقای شهرت اتاق‌های دبی و تبدیل این امارت به یک مرکز تجاری بزرگ در منطقه و جهان انجام داد، تشکر می‌کنیم.»

الغریر افزود: «دستاوردهای برجسته بوعمیم نقش کلیدی در تداوم موفقیت اتاق‌های دبی و سهم قابل توجهی در دستیابی به چشم‌انداز رهبری خردمندانه ما در ارتقای تجارت بین‌المللی، ارتقای سطح تجارت محلی و تسریع مسیر انتقال داشته است. به اقتصاد دیجیتال ما برای بوعیم در تلاش‌های آینده‌اش آرزوی موفقیت می‌کنیم و از حمایت مستمر او از اتاق‌های دوبی مفتخریم.»

حمد بوعمیم نیز گفت: «اتاق های دبی امروز به بیش از 320000 عضو که در طیف گسترده ای از بخش های اقتصادی تجارت می کنند، خدمات می دهد. این به لطف حمایت قاطع رهبری خردمند ما و راهنمایی های صحیح هیات مدیره اتاق های دبی است. در حالی که من به دنبال منافع جدید در چندین سمت مشاوره و غیر اجرایی هستم، از رهبری و تیم اتاق های دبی به خاطر تعهد و تعهدشان برای دستیابی به رشد استثنایی و گسترش حضور جغرافیایی ما تشکر می کنم.»

حمد بوعمیم در مدت تصدی خود به عنوان اداره کل اتاق های دبی موفق شد تعداد اعضای اتاق های دوبی را بیش از 4 برابر افزایش دهد و از 80000 عضو به بیش از 320000 عضو برساند و اتاق دبی را به یکی از 10 اتاق بازرگانی برتر جهان و بزرگترین سازمان ارگانیک در منطقه خاورمیانه و آفریقا تبدیل کند. بوعمیم 12 دفتر بین المللی راه اندازی کرد و تمرکز اتاق های دبی را بر بازارهای نوظهور از جمله آمریکای لاتین و کشورهای آسه آن تقویت کرد.

بوعمیم همچنین نقش مهمی در گشودن افق های مشارکت با کشورهای آفریقایی و تثبیت موقعیت دبی به عنوان دروازه جهانی آفریقا داشت. او همچنین مرکز دبی را برای نهادهای اقتصادی و حرفه ای را تأسیس کرد و بیش از 80 نهاد بین المللی را جذب کرد. بوعمیم همچنین مرکز اخلاق تجاری را تأسیس کرد، اولین سازمانی در دوبی که بر روی ابتکارات مسئولیت اجتماعی شرکت ها متمرکز شد.

"اتاق های دبی" به رهبری بوعمیم جوایز بسیاری را در برنامه تعالی دولت دوبی برای بهترین عملکرد موسسات از نظر رضایت مشتری به دست آورد. همچنین وی به عنوان رئیس فدراسیون جهانی اتاق های بازرگانی اتاق بازرگانی بین المللی انتخاب شد و تصدی این سمت به تقویت جایگاه پیشرو دبی در رهبری فعالیت اتاق های بازرگانی در سراسر جهان کمک کرد.

نماد «مورد تأیید انجمن»


نماد «مورد تأیید انجمن»


نماد «مورد تأیید انجمن»