آزمایش واکسن روسی کرونا در امارات

23 مهر 1399 521 بازدید

بر اساس اعلام دفتر رسانه‌ای ابوظبی به زودی آزمایش واکسن روسی کرونا در امارات آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه طی همکاری با شرکت سرمایه‌گذاری سلامت آروگلف آزمایش این واکسن در امارات را شروع خواهد کرد. این واکسن توسط موسسه تحقیق ملی گامالیا وزارت بهداشت روسیه ساخته و استپاتنیک ۵ نامیده شده است. این واکسن ابتدا از سوی مسئولین روسیه و برای استفاده داخلی درآگوست مجوز گرفت و در حال حاضر روی ۴۰ هزار نفر در مسکو در حال آزمایش است.

آزمایش در امارات هم توسط دپارتمان سلامت ابوظبی و تحت نظارت وزارت سلامت و پیشگیری امارات و با مدیریت پروتکل‌ها از سوی تامین کننده سلامت عمومی ابوظبی و شرکت خدمات بهداشتی ابوظبی انجام خواهد شد. داوطلبین شرکت در این آزمایش از دریافت واکسن ۹۰ روزتحت نظارت پزشکی ‌خواهند بود. آزمایشات امارات بخشی از فاز سوم آزمایش این واکسن هستند. دو مرحله اول آزمایشات این واکسن در مجله The Lancet منتشر شد و پاسخ ایمنی هومورال وسلولی ثابتی در صد در صد داوطلبان بدون هیچ عوارض جانبی جدی ای ایجاد کرده بود.

عبدالرحمان بن محمد بن ناصر الاویس، وزیر سلامت و پیشگیری امارات گفت: امارات به مبارزه جهانی علیه کرونا تعهد دارد ما هم خرسندیم که از این فرایند حمایت کنیم و از همکاری میان امارات و سازمان‌های بین‌المللی برای ایجاد راه حل های امیدوار کننده و پیشرفت استقبال می‌کنیم.

کریل دمیتروف، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه نیز گفت: نتایج آزمایشات امارات با نتایج آزمایشات روسیه ترکیب شده وآخر ماه نوامبر منتشر خواهد شد. برنامه شروع مرحله سوم آزمایشات این واکسن در هند پس از این که قانون گذار دارویی هن گفت آزمایشات اولیه نیز باید در هند نیز صورت بگیرد به هم خورد.