تحریم‌های اخیر بانکی را به هیچ حساب کردیم

20 مهر 1399 495 بازدید

وزیر دفاع با اشاره به تحریم های اخیر بانکی از سوی وزارت خزانه داری آمریکا گفت: آمریکایی ها از صادرات ما می ترسند.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ امیرامیرحاتمی بعداز ظهر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه جهاد خودکفایی صنعت ریلی در ایستگاه راه آهن تهران گفت: مسیر جهاد خودکفایی در راه آهن انتخاب شده و ما نیز هر جا جهاد باشد به آن سمت کشیده می‌شویم.

وی افزود: امروز گزینه اصلی روی میز ما همین گزینه خودکفایی است؛ خودکفایی در مقابل دشمنی که هر چه دشمنی دارد در حق مردم ما ایفا کرده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در ذهن مردم ما می‌ماند که چگونه دشمنان ما تروریسم اقتصادی را در حق ما ادا کردند گفت: این در حالی است که ملت‌های دیگر به راحتی به دارو، تکنولوژی و منابع مالی دسترسی دارند ولی دشمنان، ملت ما را از ابتدایی‌ترین اقلامی که حق مسلم و طبیعی مردم است محروم کرده اند.

امیرحاتمی با تاکید بر اینکه دشمنان خبیث ما بدانند که ملت ما هرگز تسلیم نمی‌شوند گفت: تاریخ به ما نشان داده که کوتاه آمدن در برابر دشمنانی که صرفاً به منافع خود می‌اندیشند چیزی جز ذلت در پی ندارد.

وزیر دفاع ادامه داد: ما در برابر دشمنی آنها جهاد می‌کنیم و این راهی است که ۴۰ سال است پیموده ایم. در انتهای این مسیر افق روشنی است و در دهان دشمن خبیث می زنیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان می‌خواستند ما در جنگ ۸ ساله شکست بخوریم، یادآور شد: این جنگ تبدیل به دفاع مقدس شد و ما از آن سربلند بیرون آمدیم.

وزیر دفاع به تحریم اخیر بانک‌های ایرانی اشاره کرد و گفت: چند روز پیش دوباره بانک‌های ما را تحریم کردند اما ما آن را به هیچ حساب کردیم. آنها تحریم می‌کنند تا صادر نکنیم چون از صادرات ما می‌ترسند.

وی با تاکید بر اینکه وزارت دفاع هرچقدر توان داشته باشد به راه آهن برای خودکفایی در صنعت ریلی کمک خواهد کرد، گفت: راه آهن به زودی از این آسیب پذیری عبور خواهد کرد.

منبع:خبرگزاری مهر