مهلت تمدید ویزا بدون پرداخت جریمه به پایان رسید

20 مهر 1399 1356 بازدید

 مقیمین امارات که ویزایشان از1  مارس12 جولای منقضی شده تا 10 اکتبر فرصت داشتندویزای خود را تمدید کرده ویا از کشور خارج شوند پس از گذشتن این زمان باید جریمه بپردازند.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ با تصمیم کابینه امارات مبنی بر ابطال تمامی تصمیمات در مورد تمدید خودکار ویزاها سازمان فدرال هویت وشهروندی از 12 جولای شروع به پذیرش درخواست تمدید ویزا کرده است. کارمندان مرکز آمر و مشاوران ویزا می گویند دوره بخشش برای مقیمینی که ویزایشان از 1 مارس تا ۱۲ جولای منقضی شده است امروز 10اکتبر تمام شد.

یکی از کارمندان می‌گوید اگر ویزایی در میان آوریل منقضی شده و با همان اسپانسر قبلی تمدید نشده باشد، دارنده ویزا تا 10 اکتبر فرصت داشتآن را تمدید کند. اگر ویزا کنسل شده باشد دارنده ویزای یک ماه فرصت دارد ویزا را کنسل کرده و برای ویزای کاری از طریق کارفرمای جدید اقدام کند یا از کشور خارج شود. همچنین این افراد می توانند ویزای خود را به ویزای توریستی تغییربدهند که باید از سوی مدیریت کل اقامت امور خارجه تایید شود.

افرادی که بیش از مدت ویزای خود در امارات مانده اند در روز اول 125 درهم و برای هر روز بعد از آن 25 درهم جریمه می شوند. مالک نصیر مدیرکل کوزمو تراولز می‌گوید بسیاری از متقاضیان دریافت ویزای هندی، پاکستانی ، مصری و فیلیپینی هستند و اکثر آنها به دنبال کار هستند.  راشد عباش مدیر اروها تراول افزود: افرادی که ویزایشان از 1 مارس تا 12 جولای کنسل شده اکثرا افرادی بودند که شغلشان تحت تاثیر کرونا قرار گرفته بود بسیاری از آنها ویزای خود را به ویزای سه ماهه توریستی تغییر دادند چون امارات را محل امن تری برای سکونت می‌دانند.