66 میلیارد درهم ایران در دست صرافان اماراتی

اخبار ایران و جهان 17 آذر 1393 229 بازدید

خبرگزاری رویترز گزارش داد؛
66 میلیارد درهم ایران در دست صرافان اماراتی

خبرگزاری رویترز امروز در گزارشی از بانک مرکزی امارات متحده عربی اعلام کرد که در سال 2013 نزدیک به 120 صراف بزرگ اماراتی 66 میلیارد درهم معادل نزدیک به 18 میلیارد دلار از پول ایران در بخش تجارت خارجی را جابجا کرده اند.

گروه اقتصادی – خبرگزاری رویترز امروز در گزارشی از بانک مرکزی امارات متحده عربی اعلام کرد که در سال 2013 نزدیک به 120 صراف بزرگ اماراتی 66 میلیارد درهم معادل نزدیک به 18 میلیارد دلار از پول ایران در بخش تجارت خارجی را جابجا کرده اند.
به گزارش بولتن نیوز، مسائل مدیریتی و عدم بکارگیری اهرم های موثر در سیستم بانکی ایران، باعث شد که بخشی از ابزارهای تجارت خارجی و گردش مالی قابل توجه تجارت خارجی ایران در دست یک گروه از صرافان بزرگ امارات متحده عربی دست به دست شود.

گزارش رویترز تصریح کرد: اکنون دولت امارات، سرمایه هر صراف اماراتی را از یک میلیون درهم به 5 میلیون درهم افزایش داده که بر این اساس شعبات کوچکتر صرافی ها نتوانند با شعب بزرگ رقابت کنند و مجبور باشند که میدان رقابت را به نفع صرافی های بزرگ خالی کنند.

این در حالیست که در ماه می سال 2013 وزارت خزانه داری آمریکا شرکت صرافی الهلال را به خاطر مبادلات انرژی با ایران در لیست شرکت های ممنوعه خود قرار داد.

اکنون بانک های اماراتی که از طریق این صرافی ها اقدام به دخالت در مبادلات ارزی ایران می کردند برای تطهیر خود به برخی از صرافی های کوچک در امارات متحده عربی اعلام کردند که حساب های آنها را نزد بانک های خود مسدود خواهند کرد.

منبع : شهرخبر

Administrator

Administrator