امارات اولین کشوری در جهان که بیشتر از جمعیتش تست کرونا انجام داده

17 مهر 1399 446 بازدید

امارات به اولین کشوری در دنیا تبدیل شده که تعداد تست های کرونای انجام شده آن بیش از جمعیت آن است ( در میان کشورهایی با بیش از یک میلیون جمعیت) این کشوراز شروع  پاندمی ۱۰.۳۲میلیون تست انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ دکتر عمر الحمدی، سخنگوی رسمی دولت امارات گفت این کشور از ٣٠ سپتامبر تا ۶ اکتبر ٧٢٠٨٠٣ آزمایش پزشکی انجام داده و در مقایسه با هفته گذشته ۸ درصد افزایش داشت است. این آزمایش افزایش ۱۶ درصدی در تعداد موارد ابتلا را نشان داد. در عین حال امارات از افزایش ۲۳ درصدی تعداد بهبود یافته ها در این دوره زمانی خبر داد و تعداد بیماران بهبود یافته به ۸۰۱۸ نفر رسید.

با جان باختن ۱۹ نفر به علت بیماری کرونا تعداد جان باخته ها  در امارات در این هفته ۷۳ درصد افزایش یافت. اما نرخ مرگ به علت عفونت در سپتامبر در امارات در میان یکی از پایین ترین نرخ های مرگ در دنیا بود. برخلاف شایعات داوطلبینی که واکسن آزمایش کرونا دریافت کرده اند  نیز باید از اقدامات پیشگیرانه پیروی کنند و سلامت خود و دیگران را حفظ کنند.

همچنین مسئولین از مقیمین امارات خواسته اند واکسن آنفولانزا بزنند اما بدانند این واکسن از ابتلا آنها به کرونا جلوگیری نخواهد کرد اما از آنها در مقابل ابتلا به آنفولانزا نهایتا مراجعه بی مورد به بیمارستان ها جلوگیری می کند.

واکسن آنفولانزای فصلی ایمن بوده و به افزایش ایمنی بدن طی دو هفته کمک می کند.
 همچنین ۱۰۲۵ مدرسه در سراسر امارات با سیستم آموزش از راه دور فعالیت دارند که در مجموع شامل ٨٢.٨۶ درصد کل مدارس می‌شود.حدود ۲۱۲ مدرسه نیز برنامه حضوری دارند.

منبع: خلیج تایمز