امارات کشوری برای همگان است

17 مهر 1399 501 بازدید

 محمد بن راشد آل مکتوم معاون رئیس امارات، ریاست هیئت دولت و حاکم دبی در سلسله توئیت هایی از نتایج نظرسنجی ابراز ناراحتی کرد که نشان داد جوانان عرب، خواهان مهاجرت کشورهایشان هستند.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ او در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: بزرگترین و تازه ترین ارزیابی در مورد جوانان عرب ۱۷ کشور عربی که از سوی بی‌‌سی دبلیو انجام گرفته نشان داده است که در حدود نیمی از جوانان عرب در اندیشه مهاجرت از کشورشان هستند.  این خیلی دردآور است که نیمی از ثروت عربی ما خواستار کوچیدن هستندو خیلی دردآور است که جوان عرب ، میهن، امنیت و زندگی خود را در وطن خویش نمی یابند.

محمد بن راشد آل مکتوم در همین راستا تاکید کرد این نظرسنجی نشان داد که امارات کشور مورد علاقه ۴۶ درصد جوانان عرب برای زندگی کردن است که پس از آن آمریکا با ۳۳ درصد و کانادا، بریتانیا و آلمان قرار دارند. ما به آنها می‌گوییم که امارات کشور همه  است. ما کوشیده‌ایم تا الگویی موفق را ارائه دهیم. تجربه و درهای ما به روی همگان باز است.

همین نظرسنجی نشان داده است که ۷۷ درصد از جوانان عرب بر این باورند که فساد دولتی در کشور وجود دارد و ۸۷ درصد از آنها نسبت به بیکاری در کشورشان نگران هستند.

محمد بن راشد آل مکتوم در ادامه توئیت خود نوشت: ما می‌گوییم زمانی که دولت‌های فاصله شوند کشور دچار خرابی شده و از میزان امنیت آن کاسته و مردمش آن را ترک می‌کنند. همه مسئولان در برابر خداوند مسئولیت دارند زیرا داستان فقط به این دنیا ختم نمی‌شود.