دولت از بورس صیانت می‌کند

09 مهر 1399 456 بازدید

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: دولت وظیفه دارد از بورس صیانت و مراقبت کند.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ محمود واعظی امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: ارز مورد نیاز وزارت بهداشت تأمین شده است و مانند همه دستگاه‌های دیگر با تأخیر همراه بود و از حدود ۱۰ روز قبل که رقم، تخصیص داده شد وزیر بهداشت در تلاش برای تأمین مواد اولیه است و امیدوار هستیم زودتر این داروها و مواد اولیه برسد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه دولت ۱۰ سال پیش نفت بالای ۱۰۰ میلیون دلار می‌فروخت اما حالا وضع با آن زمان فرق می‌کند، تاکید کرد: ما در جنگ اقتصادی تمام عیار به سر می بریم. مسأله انتخابات ۱۴۰۰ سر جای خود اما ما نباید آنقدر آدرس غلط بدهیم و تفرقه ایجاد کنیم و مردم را ناامید کنیم.

واعظی بر همکاری و تعامل دولت و مجلس جهت رفع مشکلات مردم تاکید کرد و در عین حال، گفت: وقتی اقلیتی در مجلس از تریبون رسمی مجلس برای بیان حرف‌های تفرقه انگیز استفاده می‌کنند مایه تأسف است. نظر من این است که ساز و کاری تدوین شود که وقتی تریبون مقدسی باعث می‌شود حرف کذبی زده شود مقابل آن ایستاد.

وی همچنین درباره وضعیت بورس، اظهارداشت: بورس سازوکار خود را دارد و همین سازوکار است که بورس را شکل می‌دهد و به همین دلیل همه مسئولان بارها گفتند بورس جایی نیست که هیجانی وارد یا خارج شویم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه بورس در دراز مدت جواب می‌دهد، افزود: کسی که می‌خواهد سریع به سود برسد باید پول خود را در بانک بگذارد؛ برای بورس باید فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شود؛ دولت وظیفه دارد از بورس صیانت و مراقبت کند.

منبع: اکسپورتنا