جزئیات جلسه امروز کارگروه رفع موانع جهش تولید

15 مهر 1399 788 بازدید

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت مصمم به صیانت از اشتغال کارگران و بهبود معیشت مردم است، گفت: نظام بانکی سهم مشخصی از تسهیلات را به بخش‌های پیشران اقتصاد اختصاص دهد.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید گفت: رفع موانع اداری بخش تولید، مسیر جهش بخش تولید را هموار می‌کند.

معاون اول رییس جمهور بر لزوم تمرکز جدی بر موضوع جهش تولید در شش ماهه دوم سال جاری از سوی دستگاه‌های اصلی متولی تولید تاکید کرد.

وی از وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی، بانک مرکزی و اتاق بازرگانی خواست به صورت جدی برای بخش تولید وقت بگذارند و به گونه‌ای مدیریت کنند که شاهد فعالتر بودن واحدهای تولیدی و فراوانی کالاهای مورد نیاز مردم در بازار باشیم.

معاون اول رییس جمهور افزود: اینکه گفته می شود با وجود فشارها و تحریم های ظالمانه اقتصاد کشور همچنان سرپا ایستاده است به معنای عدم مشکل در اقتصاد و بخش تولید نیست بلکه سرپا بودن اقتصاد یعنی با وجود همه فشارها، به فضل الهی واحدهای تولیدی کشور همچنان فعالیت دارند و کالاهای مورد نیاز جامعه در بازارها موجود است.

منبع: اکسپورتنا