امارات سرویس مسافر از پاکستان را متوقف کرد/ آیا ایران هم به سرنوشت پاکستان دچار خواهد شد؟

اخبار ایران و جهان 04 تیر 1399 126 بازدید

شرکت هواپیمایی امارات روز چهارشنبه پس از آزمایش برخی از مسافران در راستای احتمال انتقال ویروس کرونا، خدمات مسافرتی تعیین شده از پاکستان را به حالت تعلیق درآورد و این اتفاق احتمال تصمیم گیری در راستای مسافران ایرانی را نیز در صورت بروز ویروس در آنها افزایش می دهد.
به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات، سخنگوی شرکت هواپیمایی دبی در گفت: به دنبال اعلام موارد مثبت Covid-19 در هنگ کنگ در رابطه با برخی از مسافران که در پروازهای ما سفر کرده اند، امارات تصمیم گرفته است از 24 جون به طور موقت خدمات مسافر از پاکستان را به حالت تعلیق درآورد.
با این حال، شرکت هواپیمایی Dubai-based در دبی اظهار کرد: طبق برنامه اعلام شده پروازهای باربری و برگشتی به پاکستان را ادامه خواهد داد و برای تلاش مجدد خدمات در اسرع وقت تلاش می کند.
در گزارش ها آمده است: در تاریخ 20 جون، تست 26 مسافر در پرواز امارات به هنگ کنگ نسبت به ویروس کرونا مثبت بوده است.این مسافران از پاکستان سفر کرده و از طریق فرودگاه دبی با پرواز دوم هواپیمایی امارات به هنگ کنگ رسیده بودند.
امارات پس از محدودیت سفر توسط مقامات امارات متحده عربی و پاکستان، برای بازگشت ساکنین امارات که در پاکستان حضور داشتند سرویس های خود را به سه شهر پاکستان اسلام آباد، لاهور و کراچی از سر گرفت.
در این راستا، امارات اعلام كرد: با مقامات مختلف هماهنگ و همكاری دارد و تعلیق پرواز را بررسی خواهد كرد و هرگونه اقدامات اضافی لازم برای جلب رضایت طرفین را قبل از سرگیری خدمات از پاكستان اجرا می كند.
در این گزارش آمده است که هواپیمایی امارات همچنان در خدمت به مشتریان خود در پاکستان متعهد است و تلاش می کند تا هرچه سریعتر خدمات را از سر گیرد. در این میان امارات همچنان طبق برنامه اعلام شده،  پروازهای بازگشت به پاکستان را انجام می دهد و خدمات باربری را پشتیبانی می کند.
در ادامه گفته شد: بهداشت و ایمنی خدمه ، مشتریان و جامعه امارات در اولویت اصلی قرار دارد و امارات مجموعه ای از اقدامات گسترده را در هر مرحله از سفر مشتری در زمین و هوا به کار گرفته تا خطر ابتلا به عفونت را به حداقل برساند.
لازم به ذکر است، این اتفاق اهمیت بحث گواهی بهداشت برای اطمینان از عدم درگیری با  بیماری کویئد 19 در عزیمت مسافرین ایرانی به امارات را تقویت می کند و پیشنهاد می شود، برای اینکه مسافران ایرانی با چنین مشکلاتی ماجه نشوند موارد سختگیرانه برای رعایت موارد بهداشتی در ایران تقویت شود.