تصویب تغییرات در قوانین ورشکستگی

01 آبان 1399 895 بازدید

محمد بن راشد آل مکتوم همراه با دیگر مقامات اصلاحاتی را در قوانین مربوط به بازنشستگی در شرایط اضطراری تعیین کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ مقامات امارات به ریاست محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی، اصلاحاتی را در قوانین فدرال در مورد ورشکستگی تصویب کردند. این اقدام بخشی از تلاش دولت برای توسعه قانون و چارچوب های قانونی به خصوص در بخش اقتصادی به عنوان یک پایه ی اساسی در بحث استراتژی کشور برای ۵۰ سال آینده است.

این اصلاحات قرار است موجب به وجود آمدن تغییراتی ازجمله اضافه شدن قانون مربوط به شرایط اضطراری و بحرانی تاثیرگذاربر تجارت و سرمایه گذاری شود. این قوانین با  پیش‌بینی چالش‌های اعتباری در زمان همه گیری ویروس و  بلایای طبیعی و محیط زیستی و جنگ افراد حقیقی و بیزینس ها کمک می‌کند تا از موانع و چالش‌های اعتباری عبور کنند.

هدف این اصلاحات اطمینان از انجام تعهدات، کاهش دادن خسارت‌ها و ضررها در عین حال فراهم آوردن شرایطی  است که طلبکاران از دریافت طلب خود اطمینان پیدا کنند.

در اصلاحات جدید آمده است که بدهکاران در مراحل اولیه از اعلام ورشکستگی معاف می‌شوند اگر طلبکار درخواستی را مطرح کند که در آن دادگاه تایید شود می‌تواند با بدهکاران در صورت تقاضای مهلت، توافق یا برای دریافت بدهی ظرف حداکثر ۱۲ ماه مذاکره کند.

در اصلاحات جدید مربوط به شرایط خاص در صورتی که بدهکار درخواست ورشکستگی را مطرح کند و دادگاه این درخواست را تایید کنند هیچ گونه دادرسی مربوط به وجوه و بدهکاران در صورتی که برای ادامه فعالیت مشاغل در دوره تعیین شده لازم باشد انجام نمی‌شود.

اصلاحات جدید امکان گرفتن تامین مالی را طبق شرایط و ضوابط خاص فراهم می‌کند تا نقدینگی مورد نیاز برای بازیابی مشاغل تامین شود و بیزینس ها بتوانند در مواقع اضطراری از چالش ها عبور کنند و سرپا بمانند.