خط مسافربری دبی به بندرلنگه فعالیت خود را از سر می‌گیرد

29 مهر 1399 1105 بازدید

هفتم اسفندماه سال گذشته بود که حرکت خطوط بین‌المللی مسافربری ایران به سمت بنادر کویت و امارات به دلیل گسترش شیوع کرونا در ایران از سوی این کشورها متوقف شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ سفرهای بین المللی دریایی در ایران تا پیش از شیوع ویروس کرونا بین بندر شهید باهنر در بندرعباس و شارجه در امارات همچنین بندر لنگه در استان هرمزگان و دبی در امارات و بین خرمشهردر استان خوزستان و کویت انجام می‌شد. دیروز دوشنبه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران خبر داد: با تلاش و پیگیری‌های مستمر کشتیرانی والفجر از مراجع ذیصلاح خط مسافری دبی - بندرلنگه با شناورهای تندرو کاتاماران به صورت منظم و هفتگی و با رعایت حداکثری پروتکل‌های مقرر از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی راه اندازی شد. بر این اساس تمامی مسافرین با به همراه داشتن تست عدم ابتلا به بیماری کرونا و دارا بودن ملزوماتی از قبیل: ماسک و دستکش بر روی صندلی های علامت گذاری شده سفر خود را آغاز می‌کنند و تا پایان سفر با رعایت حداکثری پروتکل‌ها سفر خود را به انجام می‌رسانند.

بر اساس اعلام شرکت کشتیرانی والفجر، با توجه به استاندارد بالای اجرای پروتکل های بهداشتی در شناورهای مسافری این شرکت با توجه به نظم و انضباط هنگام سوار و پیاده شدن مسافرین و در طول سفر مقامات بندری و بهداشتی امارات متحده عربی نسبت به فعال سازی مجدد خط بندرلنگه- دبی همکاری لازم را داشتند.

بنا بر دستور ستاد ملی مقابله با شیوع کرونا، سالن مسافری شناور نگین به عنوان یکی از شناورهای مسافری شرکت کشتیرانی والفجر با وجود دارا بودن گنجایش ۲۳۵ نفر مسافر تنها پذیرایی ۱۰۰ نفر مسافراست.

قیمت بلیط سفر با شناورهای مسافری شرکت کشتیرانی والفجر در مسیر دبی- بندرلنگه و بالعکس، ۵۰ درصد ارزانتر از سفرهای مشابه هوایی است.
طی این سفرها هر مسافر می تواند از مزایای حمل رایگان تا چهل کیلو بار بهره‌مند شود این در حالیست که مسافرین مجاز به حمل ۲۰۰ کیلو بار در این سفرها هستند.