دیدار هیئت رئیسه اتاق ایران و امارات با مسئولین کنسول ایران در امارات برای حل و فصل مسائل تجار ایرانی

20 اسفند 1400 689 بازدید

در دیدار اعضای هیات مدیره اتاق مشترک ایران و امارات با مسولین اماراتی و مسئولان کنسولگری  جمهوری اسلامی در دبی بر لزوم توجه به ظرفیت صادراتی ایران و امارات و حل مشکلات تجار ایرانی در امارات تاکید شد.
امارات همواره در تجارت با ایران پیشگام بوده و حتی با وجود تحریم‌ها، در سال های اخیر از اصلی‌ترین شرکای تجاری کشور باقی مانده است.با توجه به این مهم ، بسیاری از تجار ایرانی علاقه مند به سرمایه گذاری در امارات هستند و برای ورود به بازارهای صادراتی امارات برنامه ریزی می کنند.
تجار ایرانی در امارات در حوزه تجارت  با مشکلاتی همانند مشکلات بانکی، حمل و نقل، ثبت شرکت و ... مواجه هستند که برطرف نشدن هریک از این موارد موانعی در حوزه تجاری آن ها به حساب می آید و آن ها را با مشکلاتی مواجه می سازد.
به گزارش اتاق ایران و امارات، به تازگی اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات با مسئولان اماراتی و مسئولان کنسولگری ایران در امارات به منظور بررسی مشکلات تجار ایرانی در امارات دیدار و گفتگو کردند.
در طی این ملاقات ها، بر مشکلات تجار ایرانی فعال در امارات اشاره شد به طوری که در خصوص پیگیری مشکلات بانکی، حمل و نقل،ثبت شرکت ها و پیگیری مسایل حقوقی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

از سوی دیگر ظرفیت های صادراتی ایران به امارات و فرصت های سرمایه گذاری موجود بین دو کشور نیز از جمله مسایل مهمی بود که در این جلسه مطرح شد.
همچنین مقرر شد به منظور پیگیری هرچه بهتر مشکلات تجار ایرانی در امارات،  برگزاری جلسات در این زمینه تداوم یابد.
گفتنی است؛آقایان مهندس عرفان شاکری، رییس اتاق مشترک ایران و امارات و مهندس کسری محقق زاده ، نایب رئیس دوم اتاق مشترک ایران و امارات و  سرکار خانم شبنم بهرامی عضو هیات مدیره  و خزانه دار اتاق مشترک ایران و امارات با مسیولین اماراتی و کنسولگری ایران در امارات دیدار و گفتگو کردند.