‌‌شرایط سفر به امارات اعلام شد/ با دوز دوم واکسن نیازی به PCR نیست

13 اسفند 1400 525 بازدید

به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی مقررات جدید سفر به کشور امارات به مدیران خدمات سفرهای هوایی اعلام شد.

به گزارش اتاق ایران و امارات، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه ای به مدیران دفاتر خدمات مسافرت هوایی اعلام کرد که مسافران با ملیت و اقامت کشور  امارات و مسافران دارای ویزای توریستی «با شرایط عنوان شده مقرارت جدید سفر » می‌توانند از ایران به امارات سفر کنند.

بخشنامه و اطلاعیه هواپیمایی ایران ایر درباره بروز رسانی مقررات سفر به کشور امارات متحده عربی در شرایط کنونیIR1296  تصریح کرده است که کلیه مسافران بالای ۱۲سال در پروازهای ورودی به  امارات می بایست قبل از پرواز به انجام آزمایش PCR در محدوده ۴۸ ساعته مانده به پرواز در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت ایران  اقدام نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی با QR کد به همراه داشته باشند.‌‌ این  الزام برای کسانی است که دوز دوم واکسن را نزده باشند.

بر اساس این اطلاعیه ،لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی  در لینک https://health.behdasht.ir قابل دریافت است.از پذیرش مسافران دارای گواهی منفی است کرونا بدون QR کد، جلوگیری خواهد شد.

چگونه با دوز دوم  وارد امارات شویم

مسافران باید  دارای کارت واکسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون ۲۸روز یا از دومین نوبت واکسن فایزر، مدرنا ،آسترازنکا ،سینوفارم یا اسپوتنیک ۱۴روز گذشته باشد از انجام تست PCR معاف هستند . ارایه کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی و با QR کد الزامی است.

به عبارت بهتر  کسانی که اززمان تزریق  دوز دوم  واکسن (با برند های  فایزر، مدرنا ،آسترازنکا ،سینوفارم یا اسپوتنیک)  آنها 14 روز گذشته باشد ، نیازی به آزمایش PCR ندارند.

به علاوه نصب برنامه "COVID-19 DxB SMART APP" بر روی گوشی همراه مسافران قبل از انجام سفر الزامی است.

بر اساس این اطلاعیه داشتن بیمه نامه مسافرتی و بلیط رفت و برگشت برای مسافران با ویزای توریستی الزامی است.

گفتنی است همچنین از کلیه مسافران در بدو ورود به کشور امارات تست  PCR گرفته می شود.