گفتگوی تلفنی دکتر امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه با شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی

04 فروردین 1402 2132 بازدید

گفتگو و رایزنی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و امارات در خصوص روند توسعه روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی :
در تماس تلفنی سه‌شنبه شب( یکم فروردین سال ۱۴۰۲) دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین المللی امارات متحده عربی، آخرین تحولات مناسبات دوجانبه و برخی موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی مورد رایزنی و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر امیرعبداللهیان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و ابلاغ سلام رییس جمهور کشورمان به رئیس امارات، خاطرنشان کرد: خوشبختانه مناسبات دو کشور در بخش‌های سیاسی ، اقتصادی و تجاری رو به گسترش است و گفتگوهای سازنده اخیر انجام شده میان مسؤلان دو کشور، نیز زمینه ساز ارتقاء و توسعه بیش از پیش روابط خواهد بود.

وزیر امور خارجه ایران همچنین آمادگی تهران را برای برگزاری نشست مشترک تجار و بازرگانان دو کشور اعلام کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در  پایان تداوم و گسترش رایزنی‌ها میان تهران و ابوظبی را جهت توسعه مناسبات سازنده دو کشور حائز اهمیت ارزیابی نمود.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات نیز در این گفتگوی تلفنی، عید نوروز و همزمانی آن با ماه رمضان را به دولت و ملت ایران تبریک گفت.

وزیر خارجه امارات همچنین تحول در روابط میان عربستان و ایران را مثبت و به سود منطقه ارزیابی نمود.

همچنین وزیر خارجه امارات از آقای امیرعبداللهیان جهت سفر به امارات دعوت کردند.