کرونا «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» را رسما به تعویق انداخت

15 اردیبهشت 1399 500 بازدید

دولت دبی رسما از موکول شدن نمایشگاه «اکسپو ۲۰۲۰» به اکتبر سال آینده میلادی به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات، به نقل از رای الیوم، دولت دبی، امروز- دوشنبه- رسما اعلام کرد که برگزاری نمایشگاه "اکسپو 2020 دبی" به دنبال موافقت اعضای دفتر بین‌المللی این نمایشگاه، به مدت یک سال به تاخیر افتاد.

یک سوم اعضای دفتر بین‌المللی این نمایشگاه امروز با تاخیر یک‌ساله برگزاری این نمایشگاه موافقت کردند.

دفتر رسانه‌ای دولت دبی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: این رویداد بین‌المللی از اول اکتبر 2021 تا 31 مارس 2022 برگزار خواهد شد.

پیش از این، امارات متحده عربی رسما تعویق برگزاری نمایشگاه جهانی "اکسپو 2020 دبی" را به دلیل شیوع ویروس کرونا خواستار شده بود.

نمایشگاه بین‌المللی "اکسپو" از مهم‌ترین رویدادهای جهانی به شمار می‌رود که هر 5 سال یک بار در یک کشور برگزار می‌شود و به مدت 6 ماه ادامه دارد. در طول این نمایشگاه، جدیدترین دستاوردها و خلاقیت‌های بشری از سراسر دنیا به نمایش گذاشته می‌شود.

به تعویق افتادن این نمایشگاه جهانی، که برای نخستین بار در خاورمیانه برگزار خواهد شد، بزرگ‌ترین ضرر را به بخش هتل‌ها در دبی وارد می‌کند. دبی برای فعال کردن بخش‌های تجاری و گردشگری خود، به نمایشگاه "اکسپو" امید بسته و بیش از 20 میلیارد دلار برای زیرساخت‌های خود هزینه کرده است./تسنیم

اکسپو ۲۰۲۰ دوبی نیز قربانی کرونا شد
پس از بازی های المپیک توکیو، اکسپو دبی نیز که قرار بود در ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰، بازگشایی شود، با توجه به شیوع ویروس کرونا، برگزاری آن به ۱۰ آوریل ۲۰۲۱ موکول شد. -------------------------------------------------------------------------------- به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات، ویروس…