کاهش انتظارات تورمی و سیگنال مثبت با هدف‌گذاری تورم

06 تیر 1399 319 بازدید

نایب رییس اول اتاق بازرگانی ایران با اشاره به تعیین نرخ هدف ۲۲ درصدی از سوی بانک مرکزی برای تورم امسال گفت: این موضوع باعث کاهش انتظارات تورمی امسال شده و سیگنال مثبتی را به فعالان اقتصادی می‌دهد.

به گزارش روابط عمومي اتاق مشترك بازرگاني ايران و امارات؛ حسین سلاح ورزی  درباره بیانیه رسمی بانک مرکزی در خصوص تعیین نرخ تورم ۲۲ درصدی برای سال جاری با نوسان ۲ درصدی منفی و مثبت اظهار داشت: این اقدام بانک مرکزی، اقدامی مناسب، موثر و قابل تقدیر است که در تاریخ بانک مرکزی ایران بی سابقه است.

وی هدف‌گذاری تورم را در مسیر ماموریت‌های اصلی بانک مرکزی توصیف کرد و افزود: هدف‌گذاری تورم می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی را در رابطه با کاهش انتظارات تورمی به همراه داشته باشد و سیگنال مثبتی را به فعالان اقتصادی و جامعه ارسال کند.

عضو شورای عالی بورس ادامه داد: تدابیری که در زمینه اجرای هدف‌گذاری تورم دیده شده نشان می‌دهد که اراده‌ای جدی در سطح حاکمیت برای تحقق این هدف‌گذاری وجود دارد.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: حتی در صورتی که نرخ تورم با نوسان ۲ درصدی آن برای امسال محقق شود، کار ارزشمند و قدم بزرگی است که از سوی بانک مرکزی برداشته شده است.

منبع:ايبنا