کارت بازرگانی‌ها تعلیق و صاحبان کارت ممنوع‌الخروج شدند

اخبار داخلی 28 مرداد 1399 172 بازدید

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران از بسته شدن حساب و تعلیق کارت بازرگانی یک‌هزار و ۵۸۰ نفر به علت متعهد نبودن به تعهدات ارزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ محمدعلی اسفنانی گفت: بخش مهمی از تکالیف سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی به پرونده‌هایی است که بانک‌ها و سایر مراجع از بازرگانانی شکایت می‌کنند که ارز برای واردات کالای خاص دریافت کرده، اما کالا وارد نکرده یا کالایی دیگر وارد کرده یا به دلایلی از انجام تعهدات شان امتناع کرده‌اند که این پرونده‌ها در تعزیرات رسیدگی می‌شود.

وی افزود: کل پرونده‌های مربوط به انجام ندادن تعهدات ارزی از سال ۹۸ تاکنون، دو هزار و ۳۳۸ فقره بوده که برای یک هزار و ۵۸۰ فقره پرونده اقدام اجرایی انجام شده و ۲۵۰ مورد آن مختومه شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران، تصریح کرد: در همین خصوص حساب یک‌هزار و ۵۸۰ نفر بسته شده است و این افراد ممنوع الخروج شدند و کارت بازرگانی آنها تعلیق و اموال شان در گمرکات توقیف شد تا تعهد ارزی شان برطرف شود.

اسفنانی گفت: از بابت اجرای احکام مربوط به انجام ندادن تعهدات ارزی از سال ۹۸ تا مرداد امسال ۳۸ میلیون یورو، ۸۴ میلیون دلار، ۱۳ میلیون درهم، یک میلیون لیر ترکیه، ۵۳ میلیون یوآن چین، یک میلیارد روبل و یک میلیارد وون کره جنوبی به شبکه بانکی کشور برگشت داده شده است.

منبع: اکسپورتنا