کابینه امارات قانون حمایت از مصرف‌کنندگان را تصویب کرد

اخبار ایران و جهان 07 دی 1398 256 بازدید

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات،کابینه امارات به ریاست عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست وزیر امارات و حاکم دبی، یک قانون فدرال برای حمایت از مصرف‌کنندگان تصویب کرد.
این قانون جدید حمایت از مصرف‌کنندگان و ثابت بودن قیمت‌ها را تضمین می کند.
تصویب این قانون در واقع تلاش‌های دولت برای توسعه مداوم قانونگذاری به منظور اثرگذاری یکسان بر شهروندان و ساکنان امارات، را نشان می دهد.
قانون جدید حمایت از مصرف‌کنندگان و ثابت بودن قیمت‌ها را با بهترین روش ممکن، تضمین می کند.
این قانون در راستای قانون یکپارچه حمایت از مصرف‌کنند‌گان که بین کشورهای شورای همکاری به تصویب رسیده، عمل می کند. هدف این قانون حمایت مناسب از مصرف‌کنندگان با توجه به پیشرفت‌های فناوری و رشد سریع تجارت الکترونیک است. این قانون تحویل کالا و خدمات را مطابق با الگوی تولید و توزیع متناسب با نیازهای مصرف‌کنندگان تضمین کرده و هر رویه‌ای که ممکن است تأثیرات منفی بر مصرف‌کنندگان داشته باشد را محدود می کند.
هدف این قانون تشویق مصرف پایدار و تأمین شرایط لازم برای ایجاد یک بازار آزاد است تا بدین طریق مشتریان با حق انتخاب بیشتری کالاهای خود را با قیمت منصفانه‌تر دریافت کنند.
به علاوه، قانون ایجاد کد اخلاقی برای تولیدکننده و توزیع‌کنندگان کالا و خدمات را تشویق می کند.
پس از اجرای قانون، شیوه‌کار تأمین کننده، بازاریاب و شرکت‌های تجاری در جهت حمایت از مصرف‌کنندگان، کنترل قیمت در برابر شرایط غیرمعمول و روش کار شرکت‌های تجارت الکترونیک، قانونمند شده و از پیاده‌سازی گارانتی برای خدمات ارائه شده توسط تولیدکننده یا شرکت‌های تجاری اطمینان حاصل می شود.

Administrator

Administrator