پاسخ مسئول ارشد GDRFA دبی به سوالات مربوط به سفر و ویزا

03 شهریور 1399 338 بازدید

تمامی مقیمینی که ویزای اقامتی معتبر دارند، می توانند با داشتن مجوز GDRFA  و نتیجه منفی تست پی سی آر از هر فرودگاه امارات به دبی بازگردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ این گفته های محمد المری، مدیرکل سازمان مدیریت اقامت و امور خارجیان دبی (GDRFA) است که به عنوان بخشی از ابتکار عملی که دیروز توسط دفتر رسانه ای دبی انجام گرفت، به سوالات مردم پاسخ داد.

وی گفت حتی مقیمینی که ویزای آنها منقضی شده نیز تا زمانی که محدودیت پرواز بین امارات و کشوری که در آن حضور دارند وجود نداشته باشد، می توانند بازگردند.

با این حال المری تاکید کرد که افرادی که ویزای آنها منقضی شده و هم اکنون در امارات هستند نمی توانند کشور را ترک کرده و با همان ویزای قدیمی بازگردند.

وی افزود که در موارد خاصی، شرکت ها می توانند برای مجوز بازگشت از سوی کارمندان خود اقدام کنند اما به دسته بندی کارمندانی که شامل این مورد می شوند اشاره ای نکرد.

وی در پاسخ به سوالات مربوط به افرادی که پس از ازدست دادن شغلشان بخاطر محدودیت های سفر مشمول پرداخت جریمه شده اند گفت که تمامی افرادی که جریمه انباشته دارند نباید فکر کنند که نمی توانند از کشور خارج شوند. وی گفت که در تمامی فرودگاه های دبی، دفاتر GDRFA موارد بشر دوستانه را به صورت جداگانه بررسی و روند سفر آنها را تسهیل می کنیم.

رئیس GDRFA همچنین گفت که تعداد مسافران قرودگاه های دبی هر روز به صورت متوسط 5 درصد افزایش دارد. وی ابراز امیدواری کرد که تا آخر سال 2020 حجم مسافران به میزان دیده شده در ابتدای سال برمی گردد.

هشتگ AskDXBOfficial به مردم این فرصت را داده تا در شبکه های اجتماعی ریال سوالات خود را از مسئولین ارشد دولتی دبی بپرسند.

پاسخ این سوالات در صفحات رسمی دفتر رسانه ای دبی، منتشر می شود.