هواپیمایی امارات تغییر مسیر پروازها در حریم هوایی ایران را تکذیب کرد

اخبار ایران و جهان 18 دی 1398 180 بازدید

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران و امارات، به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شرکت هواپیمایی امارات امروز چهارشنبه هرگونه تغییر مسیر پروازهای آن در آسمان ایران را رد کرد.
شبکه سعودی العربیه گزارش کرد که هواپیمایی امارات هرگونه تغییر مسیر پروازهای خود در حریم هوایی ایران را تکذیب کرد.
پیشتر برخی رسانه‌ها گزارش دادند که شرکت هواپیمایی امارات و فلای دبی همزمان با حملات موشکی تلافی‌جویانه ایران به پایگاه آمریکا در عراق، پروازهای خود به بغداد را لغو کرده است.
پیش از این مصر، اردن و بحرین نیز پروازهای خود به عراق را تعلیق کردند.
بامداد جمعه گذشته، پهپادهای آمریکایی با پشتیبانی بالگردهای این کشور با نقض قوانین عراق و قوانین بین‌المللی سردار قاسم سلیمانی را که میهمان رسمی عراق بود به همراه ابومهدی المهندس نایب رئیس الحشد الشعبی ترور کردند و به شهادت رساندند.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای از حملات سنگین موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه آمریکایی عین الاسد در انتقام از ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش خبر داد.
یک مقام آگاه در سازمان اطلاعات سپاه از حجم تلفات گسترده آمریکایی‌ها در حمله موشکی ایران خبر داد و گفت: مطابق گزارشات دقیق منابع ما در منطقه تا این لحظه دست کم ۸۰ نظامی آمریکایی کشته و حدود ۲۰۰ نفر زخمی شده اند که زخمی ها بلافاصله با بالگرد از این پایگاه بیرون برده شده‌اند.

Administrator

Administrator