همه بخش های دبی به ساعات کار عادی باز می گردند

اخبار ایران و جهان 07 تیر 1399 201 بازدید

پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه ملی استریلیزاسیون در امارات، اقتصاد دبی اعلام کرده است که کلیه بخش‌های اقتصادی که در این مرحله در امارات فعالیت می کنند، می توانند مانند پیش از پاندمی کوئید 19 با رعایت احتیاط، به ساعات کار عادی بازگردند. اقداماتی مانند پوشیدن ماسک و دستکش، تهیه دستگاه های استریلیزاسیون و بررسی دمای بدن افراد ورودی الزامی است.
به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ اداره اقتصاد دبی از جامعه تجارت خواسته است، به منظور کمک در حفظ سلامتی و ایمنی جامعه به طور مؤثر از رویه ها و پروتکل های پیشین برای فعالیت های مختلف اقتصادی پیروی کنند.
جناب اقای سامی القامزی ، مدیرکل اداره اقتصاد دبی ، تأیید کرد: بازگشت به زندگی عادی و اجازه حرکت در طول شبانه روز، نقش رهبری و مقامات ذیصلاح در دبی را در مهار همه گیر و حمایت از فضای کسب و کار به منظور اطمینان از آن تأیید می کند.
وی با ابراز خرسندی از مسئولیت هر عضو جامعه امارات در حفظ و رسیدن به این نتایج در راستای منافع و امنیت همگان خبر داد.
القامزی از بخش های مختلف تجاری بخاطر تعهد خود نسبت به اقدامات احتیاطی  در مراحل مختلف بازگشایی بازار تشکر کرد و گفت: بخش خصوصی در تقویت و حمایت از تلاش های دولت در زمان شیوع کرونا در  این کشور نقش درخشانی داشته است که به نوبه خود در رسیدن به موفقیت برنامه ملی استریلیزه کمک کرد.
اداره اقتصاد دبی تأکید کرد: بازگشت به شرایط عادی، تأیید اصل «همه ما مسئول هستیم» است. اجرای پروتکل های احتیاطی قبلی ادامه خواهد داشت و محدودیت در اجتماعات عمومی و مشاوره در مورد جلوگیری از مراجعه به خانواده برای اطمینان از سلامتی و ایمنی و همچنین محدود کردن تعداد مسافران در یک اتومبیل واحد به سه نفر، نیاز به پوشیدن ماسک و ...  از جمله این موارد است.
اداره اقتصاد دبی همچنین بر استفاده از روش های پرداخت هوشمند و بدون تماس را که توسط طرفهای مختلف ارائه شده است به منظور اطمینان از ایمنی اشاره دارد. همچنین تیم های بازرسی مربوطه بازرسی ها و اقدامات خود را در سراسر فروشگاه ها، مراکز تجاری و مراکز خرید ادامه می دهند و قانون برای حفظ منافع و ایمنی عمومی به طور جدی و محکم اجرا خواهد شد.
‏DED همچنین از مصرف‌کنندگان خواست تا هرگونه عدم رعایت دستورالعمل های احتیاطی کوئید 19 را از طریق برنامه مصرف کننده دبی یا با تماس با شماره 600545555 یا در وب سایت www.consumerrights.ae گزارش دهند.
منبع: خلیج تایمز