همزمان با برگزاری هفتمین کنفرانس حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای آسیا و اروپا ؛ هزین

اخبار ایران و جهان 28 خرداد 1392 127 بازدید

چکیده: درهفتمین کنفرانس حمل ونقل بین اللملی جادهای آسیا و اروپا در بحث حمل و نقل جاده‌ای تلاش شد شیوه‌ای برای کاهش هزینه‌ها، کاهش زمان‌ها و ساده و روان‌سازی عبور کالا بررسی شود.

هفتمین کنفرانس حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای آسیا و اروپا و نشست وزرای مربوط به آسیا و اروپا که روزهای 12 و 13 ژوئن در کشور عمان برگزار شد ؛نمایندگان عالی‌رتبه وزارتخانه‌های راه و حمل و نقل کشورهای عضو شامل افغانستان، آذربایجان، بحرین، بلغارستان، مصر، اسلونی، فنلاند، گرجستان، آلمان، اردن، عراق، ایتالیا، مولداوی، روسیه، ترکمنستان، اوکراین، قزاقستان و ایران در کنار نمایندگان‌ سازمان‌های بین‌المللی از جمله بانک توسعه آسیایی، بانک توسعه اسلامی، اتحادیه حمل و نقل زمینی اعراب، سازمان همکاری‌های اقتصادی، سازمان گمرک جهانی و نماینده اتاق‌های بازرگانی کشورها و انجمن‌ها و شرکت‌های حمل و نقلی، حضور داشتند.

این اجلاس معمولاً هر دو سال یکبار برگزار و دو سال گذشته این کنفرانس در گرجستان برگزار می شود.

هماهنگی قوانین، کاهش مالیات‌ها، روانسازی عبور مرزی، افزایش بهبود آموزش، بهبود ایمنی جاده‌ها، استفاده از اسناد بین‌المللی حمل و نقلی نظیر کنوانسیون‌های TIR و CMR و نیز عضویت در کنوانسیون‌های بین‌المللی‌ و افزایش بحث ترانزیت و جابه‌جایی کالا بین کشورهای عضو، از مواردی بود که در این کنفرانس مطرح شد.

براساس این گزارش در بحث حمل و نقل جاده‌ای تلاش شد شیوه‌ای برای کاهش هزینه‌ها، کاهش زمان‌ها و ساده و روان‌سازی عبور کالا بررسی شود.

گفتنی است در پایان این مراسم تصمیم گرفته شد کنفرانس بعدی ‌حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای آسیا و اروپا ظرف دو سال آینده به عنوان هشتمین کنفرانس در سن‌پترزبورگ روسیه برگزار شود.

منبع:  باشگاه خبرنگاران

Administrator

Administrator