هرکدام از استان‌ها یک دهه مختص خود در اکسپو ۲۰۲۰ خواهند داشت

25 خرداد 1399 517 بازدید

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران گفت: هرکدام از استانها یک هفته یا دهه مختص خود در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ امارات خواهند داشت.


به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛  بهمن حسین زاده عصر چهارشنبه درهمایش معرفی نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم افزود:‌ استانها باید برای معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی خود در اکسپوی ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی بسیار مناسبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه اکسپو، سومین رویداد جهانی بعد از المپیک و جام جهانی فوتبال است و بعد از ۲۰۲۰ امارات در سال ۲۰۲۵ در اوزاکای ژاپن برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: درنمایشگاه امسال ۲ هزار و ۱۴ متر زمین به ایران اسلامی اختصاص پیدا کرده و برخلاف جانمایی قبلی که بسیار نامناسب بود، درحال حاضر در میان دو کشور مکزیک و فرانسه قرار گرفته‌است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حضور ۱۹۲ کشور و سرمایه‌گذاری هنگفت امارات در بیش از ۴۳۸ هکتار برای نمایشگاه اکسپو، تصریح کرد: پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه «عمارت شهرزاد» نام گرفته و با یک طرح عالی هنری که بودجه بسیار کمتری نسبت به برخی کشورها دارد، ساخته خواهد شد که مراسم کلنگ زنی آن انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد از پاویون ایران حدود ۴۰۰ مترمربع فضای تجاری برای برندهای ایرانی در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: ما به دنبال توسعه فرصت های تجاری، تسهیل روابط اقتصادی و معرفی فرهنگ غنی و صلح طلب ایرانی در سطح بین الملل هستیم.

حسین زاده با اشاره به تشکیل ستاد ملی و ۶ کمیته تخصصی برای برپایی هرچه بهتر و باشکوهتر پاویون ایران در نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ گفت: این نمایشگاه که از ۲۹ مهرماه سال آینده تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ در امارات برگزار می‌شود، روزنه بسیار خوبی در شرایط تحریم برای توسعه ارتباط و تعامل با دیگر کشورهاست.

همایش معرفی نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ امارات با حضور استاندارقم، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی ایران، رییس اتاق بازرگانی ایران و امارات و جمعی از فعالان و مسئولان  اقتصادی قم در سالن همایش های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برگزار شد./ایرنا