نشست مشترک اعضای سندیکای داروهای انسانی و اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات برگز?

اخبار ایران و جهان 28 دی 1398 410 بازدید

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و امارات نشست مشترک اعضای هیأت مدیره سندیکای داروهای انسانی و اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات در خصوص بررسی راهکارهای مشترک در زمینه تسهیل مشکلات مالی و بانکی با کشور امارات متحده عربی و همچنین توسعه صادرات از طریق امارات و سرمایه گذاری های مشترک برگزار شد.
در این جلسه جناب آقای دکتر علیمیان و جناب آقای مهندس ریاحی از اعضای هیئت مدیره سندیکا و همچنین دکتر فرزانگان ریاست محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات و مهندس شاکری نایب رئیس و جناب سعید مقیسه عضو هیأت مدیره اتاق مشترک بازرگانی حضور داشتند.
جناب آقای دکتر فرشید فرزانگان ریاست محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات ضمن ارائه آمار واردات دارو از طریق امارات متحده عربی به ایران به آمار میزان صادرات دارو از امارات به کشورهای دیگر جهان بویژه کشورهای شمال آفریقا اشاره داشته و اعلام نمودند که امکان صادرات مجدد دارو تولید شده در ایران که کیفیت و قیمت مناسبی دارند از طریق امارات به کشورهای دیگر وجود دارد.
وی افزود: از این ظرفیت تولیدی کشور می توان بهره برداری مناسب نمود در صورتیکه با ذی نفعان اقتصادی اماراتی وارد مذاکره و ارتباط حاصل گردد.
در ادامه نشست مهندس عرفان شاکری نایب رئیس اتاق مشترک با تاکید بر لزوم شکل‌گیری کارگروه مشترک جهت پیگیری امور از سازمان‌های مرتبط نظیر بانک مرکزی، وزارت خارجه، سازمان غذا و دارو و… گفت: برای دریافت ارز های درهمی باید از مراجع ذیربط کمک گرفت. استفاده از ارز درهم در جهت سفارشات گروه 1 باعث کاهش هزینه‌های بالای صرافی ها برای تبدیل نوع ارز و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده محصولات در کالاهای اساسی تولیدی کشور از الویت بالایی برخوردار است.
دکتر علیمیان عضو هییت رئیسه سندیکای داروهای انسانی در ادامه این جلسه گفت: گسترش بازار دارو و مکمل و قراردادهای مشترک با سرمایه گذاران و همچنین شرکت‌های تولید کننده اماراتی از اهمیت بالایی برخوردار است. صادرات بر بازارهای هدف را باید در الویت قرار دهیم.
در پایان جلسه قرار بر این شد تا مشکلات و معضلات شرکت های فعال با کشور امارات مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت برای رفع هر کدام از آنها به صورت ارتباط مستقیم بین دو تشکل در جهت اقدام، برنامه ریزی مناسب بعمل آید.

Administrator

Administrator