نایب رییس اتاق بازرگانی خبرداد: توقف کامل حمل کانتینری فرآورده‌های نفتی از سوی خط?

اخبار ایران و جهان 25 خرداد 1392 92 بازدید

چکیده: به دلیل اجرایی شدن تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا از اول ماه ژوئن، خطوط کشتیرانی خارجی حمل کانتینری فرآورده­های نفتی را متوقف کرده‌اند و این کالا‌ها توسط شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی حمل می‌شود.

پدرام سلطانی گفت: متوقف شدن کامل حمل کانتینری فرآورده‌های نفتی از سوی خطوط کشتیرانی خارجی باعث کاهش صادرات این محصولات شده است.

«پدرام سلطانی» نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا گفت: به دلیل اجرایی شدن تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا از اول ماه ژوئن، خطوط کشتیرانی خارجی حمل کانتینری فرآورده­های نفتی را متوقف کرده‌اند و این کالا‌ها توسط شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی حمل می‌شود.

وی با بیان این مطلب که «البته بسیاری از خطوط کشتیرانی خارجی پیش از این سرویسهای خود را به بنادر ایران متوقف کرده بودند، و تنها ۳-۲ خط باقیمانده به تازگی مبادرت به انتقال فرآورده های نفتی کرده‌اند»، افزود: تحریم‌ها موجب افزایش هزینه‌های حمل کانتینری شده است و در صادرات و واردات هزینه تجارت خارجی ما را افزایش قابل توجهی داده‌اند.

سلطانی خاطر نشان کرد: به واسطه تأخیرهای طولانی که در حمل فراورده‌های نفتی به وجود آمده است موجب خواب سرمایه تولید کننده، خسارت به دلیل تاخیر در تحویل به موقع سفارش‌ها به خریدار و حتی در برخی از موارد، استنکاف خریدار از پذیرش کالا و کنسل کردن قرارداد‌ها شده است و لذا موجب افزایش هزینه‌ها و تحمیل ضرر به شرکت‌های فعال در این بخش شده است.

منبع:  خبرگزاری ایلنا

Administrator

Administrator