موسسات مالی و اعتباری قلابی را چگونه تشخیص دهیم؟

اخبار ایران و جهان 29 مهر 1391 98 بازدید

بازار مالی – بانک مرکزی در زمینه تبلیغات کذب برخی موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز فعالیت مبنی بر تشویق عموم به سپرده گذاری یا اخذ تسهیلات هشدار داد.


بانک مرکزی ضمن بیان مطلب فوق اعلام کرد : چندی است برخی موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز فعاليت از اين بانک با استفاده از عناوینی مانند “تحت نظارت بانک مرکزی” اقدام به تبليغات وسيع بر روي بيلبوردهاي مستقر در سطح شهر ها ، جاده هاي برون شهري، ميادين ورزشي و شبکه‌هاي استاني صدا و سيما نموده و مردم را براي سپرده‌گذاري و يا اخذ تسهيلات از آن موسسات تشويق مي‌نمايند.
این گزارش می افزاید: نظر به اینکه براساس قانون پولي و بانکي کشور و قانون تنظيم بازار غير متشکل پولي، تمامي متقاضيان فعاليت در بازار پول ، پيش از هرگونه اقدامي ملزم به اخذ مجوز از بانک مرکزي مي‌باشند، لذا انتظار مي‌رود مردم عزيز ضمن توجه جدي به هشدارهاي اين بانک و در جهت جلوگیری از به خطر افتادن سپرده‌هایشان فقط در بانک ها يا موسسات داراي مجوز اين بانک سپرده گذاري نموده و اقدام به اخذ تسهیلات نمایند.
بديهي است پرداخت سود بيش از نرخ مصوب توسط موسسات خلاف قوانين بوده و مورد تاييد اين بانک نمي‌باشد و بانک مرکزی هيچگونه مسئوليتي درقبال سپرده‌هاي مردم در اين ‌گونه موسسات ندارد.
گفتنی است شعب بانکها و موسسات دارای مجوز علاوه بر مجوز کلی، دارای مجوز جداگانه‌ای نیزهستند. بنابراین به مردم عزیز توصیه شده  قبل از سپرده‌گذاری حتما” مجوز بانک یا موسسه مربوطه را مطالبه نمایند یا جهت حصول اطمینان به لینک زیر مراجعه کنید.

http://cbi.ir/simplelist/1541.aspx

منبع : خبرآنلاین

Administrator

Administrator