مهم‌ترین کتابفروشی ژاپنی در ابوظبی شعبه خود را افتتاح کرد

29 اردیبهشت 1399 482 بازدید

یکی از بزرگ‌ترین کتابفروشی‌های زنجیره‌ای در ژاپن که کینوکنیا نام دارد اخیرا فروشگاه جدیدی را در  ابوظبی افتتاح کرده است.


به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات، این کتابفروشی زنجیره‌ای پیش از این در سال ۲۰۰۸ اولین شعبه خود را در در دبی‌مال- بزرگ‌ترین مرکز خرید در امارات- افتتاح کرده بود و حالا با بازگشایی شعبه جدید خود در ابوظبی به نظر می‌رسد به دنبال افزایش اعتبار خود در خاورمیانه است.

خبر مربوط به این رویداد که سال گذشته در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود بازتاب گسترده‌ای داشت و با استقبال پرشوری مواجه شد. با بازگشایی تدریجی مشاغل در امارات این فروشگاه جدید نیز در تاریخ ۶ می در ابوظبی به طور رسمی افتتاح شد و فعالیت خود را کلید زد.

سبک این کتابفروشی تلفیقی متاثر از طراحی ژاپنی و عربی است که در دو طبقه پذیرای کتاب‌دوستان ساکن امارات می‌باشد. قرار است تا پایان سال میلادی یک فضای کافه‌مانند نیز به این کتابفروشی اضافه شود. در حال حاضر بیش از ۱۵۰ هزار عنوان کتاب به زبان‌های عربی و انگلیسی و بخش بزرگی مخصوص کودکان در این فروشگاه وجود دارد.

بخشی از این کتابفروشی هم‌چنین به کتاب‌های مانگا، رمان‌های گرافیکی، کتاب‌های هنری و طراحی و نیز کتاب‌های آشپزی و سفر اختصاص دارد. علاوه بر کتاب‌ها، انواع مجسمه و لوازم التحریر نیز در این شعبه به فروش می‌رسد.

از بین کتاب‌های نادری که در این کتابفروشی وجود دارد می‌توان به کتاب فراری و نیز نسخه‌هایی با امضای هاروکی موراکامی و مارگارت اتوود اشاره کرد.

در وب‌سایت این کتابفروشی این توضیح نوشته شده «این کتابفروشی بهشتی راستین برای کتاب‌دوستان خاورمیانه است. محیطی بزرگ و آرام با پرسنل خوش برخورد که یکی از بزرگ‌ترین منتخب‌های کتاب‌های جهان را در خود جای داده، عناصری هستند که این کتابفروشی را به مکانی منحصر به فرد تبدیل کرده است.»

لازم به یادآوری است که کتابفروشی زنجیره‌ای ژاپنی تاکنون بیش از ۸۰ شعبه فعال در بیش از ۱۰ کشور جهان دارد.