معرفي برندگان جایزه 500 هزار دلاری استارت آپ های گردشگری نمایشگاه جهانگردی دوبی

دوبي 27 اردیبهشت 1401 111 بازدید

هفته گذشته در آخرین روز از برگزاری نمایشگاه گردشگری دوبی برندگان جایزه 500 هزار دلاری استارت آپ های گردشگری نمایشگاه جهانگردی دوبی توسط هیات داوران انتخاب شدند.
به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني ايران و امارات،این جایزه و مسابقه برای اولین بار بود که توسط گروه علاء الدین و  با هدف کمک به توسعه فناوري هاي نوین" استارت آپ ها" در حوزه های مرتبط با گردشگری در این منطقه برگزار شد.

از میان صدها  استارت آپی که برای شرکت در این مسابقه از سراسر جهان داوطلب شده بودند فقط 15  استارت آپ توسط هیات داوران  به مرحله نهایی راه پیدا کرده بودند.

استارت آپ "به جهان خوش آمدید" که با نام "کمیسیون صفر " هم شناخته میشود برنده نخست این مسابقه بود.."استفانی شا چشایل" موسس و مدیرعامل این استارت آپ است .

" به جهان خوش آمدید" رزرواسیون ها در 6 بخش مختلف مرتبط با گردشگری  را مستقیما تبلیغ می کند و دیگر کمیسیون محور نیست و از سال 2020 راه اندازی شده است و مرکز آن در امارات متحده عربی قرار دارد و محبوب ترین هتل ها ،رستوران ها ،جاذبه ها  و تجربیات توریستی  175 نقطه گردشگری جهان را به نمایش می گذارد.در واقع یک پلتفرم ویدئویی در نوع خود بی نظیر است و با ارائه فرصتی برای رزرو مستقیم به خریداران یک رویکرد جدید انقلابی را نسبت به استانداردهای رزرو سفر و اوقات فراغت راه اندازی کرده است.
دومین برنده این مسابقه استارت آپ
Road Travel است که مدیر و موسس آن "نیکیتا ددیک" Nikita deddik است.این پلتفرم طوری طراحی شده است که رویکرد آن بیشتر سفر در مسیرهای پایدار است . این استارت آپ جزء 100 فناوری نوین برتر حوزه گردشگری به انتخاب سازمان جهانی گردشگری است و تاکنون موفق به دریافت جوایز متعدد بین المللی شده است.
تمرکز بیشتر نمایشگاه گردشگری دوبی در سال جاری بیشتر بر حوزه های مرتبط با انرژی و توسعه پایدار بود .