مصدر و صندوق منافع ملی ارمنستان دست به دست می دهند تا 400 مگاوات پروژه انرژی خورشیدی

اخبار ایران و جهان 12 آذر 1398 156 بازدید

مصدر ، یکی از شرکتهای برجسته در زمینه انرژی های تجدید پذیر در جهان ، با صندوق منافع ملی ارمنستان ، به منظور توافق نامه رسمی برای توسعه پروژه های انرژی خورشیدی با ظرفیت کلی 400 مگاوات در ارمنستان ، سرمایه گذاری بین 300 دلار آمریکا را امضا کرده است. میلیون و 320 میلیون دلار وارد اقتصاد ارمنستان شد.

محمد جمیل الرمحی ، مدیر اجرایی شرکت مصدر یکی ار شرکت ها مبادله، و دیوید پاپازیان ، مدیر اجرایی صندوق منافع ملی ارمنستان ، یک ابزار سرمایه گذاری مستقیم خارجی ، امروز در یک مراس خصوصی در ابوظبی ، توافقنامه توسعه مشترکی را با نام JDA امضا کردند. به شهادت ارمن سرکیسیان ، رئیس جمهور ارمنستان ، سهیل ال مزروعی ، وزیر انرژی و صنایع امارات متحده عربی و خلدون المبارک ، مدیر اجرایی شرکت سرمایه گذاری مبادله است.
مراسم امروز به دنبال امضای تفاهم نامه در ماه ژوئیه بین مصدر و صندوق منابع ملی برای منشأ ، توسعه ، ساخت ، بهره برداری و نگهداری نیروگاه های تجدید پذیر ، از جمله خورشیدی ثابت و شناور و انرژی باد است.
جالب ذکر اینکه اولین پروژه ای که تحت JDA برنامه ریزی شده است ، کارخانه 200MW نیروگاه مقیاس فتوولتائیک خورشیدی (PV) در غرب ارمنستان است که از فناوری دو طرفه برش برای تولید برق از نور مستقیم و بازتاب خورشید استفاده خواهد کرد.
ارمنستان متعهد شده است تا سال 2025 30 درصد از انرژی خود را از منابع تجدید پذیر تولید کند و این پتانسیل را دارد که به اندازه 1000 مگاوات انرژی خورشیدی ادغام شود.

Administrator

Administrator