مشکل جدید برای کشتی‌ های ایرانی

اخبار ایران و جهان 06 آذر 1391 102 بازدید

سایت خبری -تحلیلی بازار خبر نوشت:
موسسه رده‌بندی چین صدور جواز سلامتی فنی برای کشتی‌های ایرانی را متوقف کرد. این موسسه یکی از ۱۳ موسسه بزرگ جهان است که جواز فنی و استاندارد‌های زیست محیطی می‌دهد.


به گزارش موسسه رده‌بندی چین «سی سی اس» از این پس اعلام نظر در خصوص رتبه بندی کشتی های ایرانی را متوقف خواهد کرد. این موسسه آخرین شرکت از مجموع ۱۳ موسسه‌ بزرگی است که به همکاری خود با ایران پایان می‌دهد.

به گفته یکی از کارشناسان صعنت کشتی‌رانی ، شرکت‌هایی که عضو IACS نیستند، فاقد شبکه‌های بین‌المللی هستند که بتواند کشتی‌ها را در هر نقطه دنیا در صورت بروز حادثه حمایت کند.

اهمیت قطع این همکاری در این است که بدون گواهینامه‌‌ای که این شرکت‌ها برای سلامتی فنی کشتی‌ها صادر می‌کنند، هیچ نفت‌کشی اجازه پهلو گرفتن در بنادر بین‌المللی را ندارد. برای شرکت‌های بیمه نیز بیمه‌کردن کشتی‌هایی که گواهینامه یاد شده را ندارند، ریسک بزرگی است که حاضر به پذیرفتن آن نیستند.

با وجود قطع همکاری موسسات رده‌بندی، کشورهای ‌آسیای شرقی از جمله کره جنوبی و چین، هنوز به واردات نفت خود از ایران ادامه می‌دهند ولی نداشتن گواهینامه فنی، نگرانی‌هایی را در رابطه با بیمه کشتی‌های ایرانی به وجود آورده است.

Administrator

Administrator