محدودیت های اعمال شده برای ویزا به ایرانیان به دلیل کرونا است

15 مرداد 1399 339 بازدید

سازمان هواپیمایی امارات: محدودیت های اعمال شده برای ویزا به ایرانیان به دلیل کرونا است.

به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات؛ سازمان هواپیمایی کشوری امارات روز سه شنبه 4 آگوست درباره محدودیت ها در زمینه سفر با خطوط هوایی این کشور از سوی ایرانیان گفت سیستم فعلی مورد استفاده در تمام شرکت های هواپیمایی بین المللی که از قبل نیز مورد استفاده بوده <استعلام پیشرفته مسافر> است.

بر اساس اعلام این سازمان، در این سیستم قبل از پرواز هواپیما از هر فرودگاهی اطلاعات شخصی مسافران باید به کشور مقصد ارسال شود.

سازمان هواپیمایی کشوری امارات اضافه کرد: این مساله بین المللی است و تمام کشورهای جهان خواستار اجرای این قانون در تمام پروازها هستند و برخی کشورها هم اخیرا به این سیستم پیوسته اند.

این سازمان همچنین به مشکل شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: امارات متحده عربی ملاحظات دیگری در اعطای ویزا به مسافران از برخی کشورها، از جمله ایران، که سطح ابتلا به کرونا در آن بالاست اعمال می کند.

سازمان هواپیمایی امارات در ادامه اعلام کرد این کشور ضوابط جدیدی برای مسافرانی که در این کشور اقامت دارند و از سرمایه گذاران محسوب می شوند، برقرار کرده است.

به گفته این سازمان، این گروه هنگام سوار شدن به هواپیما به منظور اطمینان از عدم ابتلا به ویروس کرونا باید تست پی سی آر بدهند.

پیش از این دبیر انجمن صنفی خدمات مسافرتی ایران اعلام کرده بود که با وجود برقراری دوباره پروازهای میان ایران و امارات متحده عربی، این کشور صدور ویزای توریستی برای اتباع ایرانی را متوقف کرده است.

شرکت هواپیمایی امارات از روز 17 جولای پروازهای ایران به دبی را از سرگرفته بود.