مالکی خبر داد: حذف صدور کاغذی مجوز ترخیص کالا از چرخه عملیات تجاری از فردا

اخبار ایران و جهان 30 بهمن 1391 141 بازدید

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: صدور مجوز کاغذی ترخیص کالا از ابتدای اسفند ماه جاری به طور کلی از چرخه عملیات تجاری کشور حذف و صدور مجوز ترخیص از این تاریخ تنها به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فدا حسین مالکی با بیان اینکه اجرای مراحل آزمایشی سامانه صدور الکترونیکی مجوز ترخیص کالا از گمرکات کشور از ابتدای آبان ماه سال جاری به اجرا در آمده است، افزود: با توجه  به اجرای موفقیت آمیز مرحله آزمایشی این طرح صدور مجوز کاغذی ترخیص کالا از ابتدای اسفند ماه به طور کلی از چرخه عملیات تجاری کشور حذف می شود .

نماینده ویژه رئیس جمهوری ادامه داد: صاحبان کالا یا ترخیص کاران باید توجه داشته باشند با مراجعه به دستگاه های معطی مجوز ترخیص،  کد رهگیری ترخیص کالا را اخذ و به گمرک محل ترخیص ارایه کرده تا مجوز الکترونیکی  کالا ها از طریق سامانه صادر شود.

به گفته مالکی این اقدام که با مدیریت، هدایت و نظارت ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و با مشارکت 22 وزارتخانه و سازمان انجام پذیرفته نقش مهمی در اصلاح ساختار تجارت خارجی و تسهیل و تسریع در ترخیص کالا و حفظ سلامت و صحت فرآیند ورود کالا ها به کشور دارد.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: سامانه صدور الکترونیکی مجوز ترخیص یکی از سامانه‌های 12گانه ای  است که برای اصلاح زیرساخت‌های اقتصادی کشور و با محوریت  و مسئولیت ستاد در دست تهیه و اجرا است.

وی خاطر نشان کرد: لازم است وزارت خانه‌ها و سازمان‌های معطی مجوز ترخیص به ویژه سازمان ملی استاندارد و سازمان غذا و دارو به نحوی عمل کنند که تاخیری در گمرکات برای ترخیص کالا ایجاد نشود.

منبع : خبرگزاری مهر

Administrator

Administrator